19.3 °C, 1.3 m/s, 72.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiBaltijā lielākais smilšu skulptūru parks atvērts apmeklētājiem
Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks atvērts apmeklētājiem
03/06/2022

Šodien, 4. jūnijā,  no pulksten 10 Pasta salā jau 16. reizi atvērts Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, aicinot jelgavniekus un pilsētas viesus apskatīt 16 smilšu tēlniecības meistardarbus. Šajā gadā tēlnieki radījuši dažādus apbrīnas vērtus šedevrus, interpretējot, kāda sev īpaša autora darbu vai izveidojot savu oriģināldarbu.

Smilšu skulptūru parkā “Summer Signs 2022” apmeklētājus sagaida 16 smilšu tēlniecības meistardarbi. Šajā gadā tēlnieki skulptūru veidošanas procesā saskarās ar lietainām dienām, bet kā norāda viņi paši tas nav ietekmējis skulptūru veidošanas procesu un jau šodien savu veikumu tēlnieki nodod apmeklētāju vērtējumam.

Konkursantu vidū ir tēlnieki, kuri veido gan smilšu, gan arī ledus skulptūras. Lielākā daļa jau ir piedalījusies vairākos starptautiskos skulptūru veidošanas konkursos – arī Jelgavā. Taču konkursantu vidū ir trīs tēlnieki, kuri smilšu skulptūru parka “Summer Signs 2022” izveidē piedalījās pirmo reizi. Jaunie konkursa dalībnieki noradīja, ka ir priecīgi atrasties Jelgavā un novērtē pieredzi, ko iegūst šajā konkursā. Tēlniece no Spānijas Nuria Vallverdu ikdienā nodarbojas ar žurnālistiku, kā arī darbojas arhitektūras jomā. Konkursam izveidojusi smilšu skulptūru, interpretējot Pablo Pikaso gleznu “Gernika”. “Glezna “Gernika” joprojām ir viena no spēcīgākajām pretkara gleznām pasaules vēsturē. Arī šobrīd saskaramies ar šādiem notikumiem, tāpēc tapusi šī skulptūra ar aicinājumu uz mieru pasaulē,” tā tēlniece. No konkursantiem pirmo reizi smilšu skulptūru parka “Summer Signs 2022” veidošanā piedalījās arī James W Cook no Kanādas, kurš izveidojis smilšu skulptūru “Science North”, attēlojot zinātnes centru Kanādā, kas pazīstams ar savu sniegpārsliņas formas arhitektūru. Savukārt tēlniece Uugantsetseg Enkhtaivan no Mongolijas izveidojusi skulptūru “Daļas”, attēlojot pasaulslavenu mākslas darbu daļas. Tāpat smilšu skulptūru parkā ir apskatāma skulptūra, kas simbolizē Budu un viņa paveiktos brīnumus, ielu mākslinieka Benksija darba kopija ar dažām modifikācijām, Vinsenta van Goga “Saulespuķes” un Rafaela eņģelīši un citas apbrīnas vērtas smilšu skulptūras.

Kā iepriekš minēts, Smilšu skulptūru konkursā šogad piedalījās 15 tēlnieki no desmit valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Kanādas, Mongolijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Pēc mākslinieku vairāku dienu intensīva darba, žūrijas komisija  3. jūnija vakarā paziņoja smilšu skulptūru laureātus. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pasniedza apbalvojumus pirmo trīs vietu ieguvējiem, kā arī žurijas simpātijas balvas. A.Rāviņš norādīja, ka visi konkursa dalībnieki ir uzvarētāji, neskatoties uz to, ka skulptūru veidošanas laikā nebija visai pateicīgi laikapstākļi, tēlnieki savus darbus paveica izcili. Šā gada smilšu skulptūru konkursā 1. vietu ieguva tēlniece Sanita Rāviņa. S.Rāviņa stāsta, ka iepriekšējos gados jau ir piedalījusies smilšu skulptūra parka veidošanā, taču godalgotas vietas iegūšana konkursā ir bijis liels pārsteigums. Tēlnieces veidotā skulptūra ir “TLC (maigums, mīlestība un rūpes)”. Skulptūrā ir attēlota māte ar bērnu, tēliem apkārt tiek veidoti spārni sirds formā, kuri sargā un simbolizē mīlestību. “Nav lielāka spēka par mīlestību. Mīlestību vienam pret otru, pret dabu, bet visvairāk –  mīlestību pret bērnu. Tas kā liels brīnums un meistardarbs gadu simtiem tiek attēlots mākslā, apdziedāts mūzikā un aprakstīts dzejā. Arī es nebūšu izņēmums un veltīšu šo skulptūru visiem bērniem. Viņi dod sauli, kad dienas ir apmākušās, nes prieku pasaulē, liek uz brīdi aizmirst slikto un dod cerību nākotnei,” tā S.Rāviņa. Šā gada konkursā 2. vietu ieguva tēlnieks Munkh-Erdene Tsgaan un viņa veidotā skulptūra “Digitālā transformācija”. Tēlnieks stāsta, ka viņa skulptūra ir par to, kā netveramā kriptovalūta maina mākslas pasauli. NFT jeb neaizstājamais tokens ļauj lielās izsolēs pārdot visu – gleznas, video, mūziku un digitāli radītus attēlus. Savukārt  godpilno 3. vietu ieguva Tautvilas Povilionis ar veidoto skulptūru “Benksija stils”, tēlnieks interpretējis mākslinieka Benksija darba kopiju ar dažām modifikācijām, piemēram, ziedu pušķa vietā attēlotas saulespuķes. Tāpat žūrijas simpātijas balvas ieguva tēlnieks Ainars Zingniks, skulptūra “Hameleons pilsētā”, tēlnieks Oleksiy Poda, skulptūra “Saglabājiet meistardarbus!” un Ruslan Korovkov, skulptūra “Budisms – tas ir brīnums vai tehnoloģija”.

Šodien smilšu skulptūru parka apmeklētāji var ne tikai apskatīt tēlnieku meistardarbus, bet arī izbaudīt izklaides programmu visai ģimenei. Mazākie parka apmeklētāji starp brīvdabas koncertzāli “Mītava” un slidotavu var piedalīties putu ballīte, burbuļu darbnīcās un dažādās atrakcijās. Savukārt vakarā parka apmeklētājus sagaida divi koncerti – pulksten 19 uzstāsies grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 Edavārdi, tāpat pozitīvu pasākuma atmosfēru rūpēsies jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

Informējam, ka biļešu cena pieaugušajiem ir 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksā 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja skulptūru parkā ir bez maksas. Biļetes var nopirkt Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet pasākuma norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka biļetes, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, Jelgavas skolēna apliecību, pieejamas tikai Jelgavas kultūras nama kasē. Biļetes ir derīgas arī elektroniskā formātā.

Jelgavas kultūras nama kases darba laiks sestdien ir no pulksten 10 līdz 15.

Pasākuma apmeklētājus aicinām ievērot saskaņotu satiksmes organizācijas shēmu un izmantot stāvlaukumus:

  • Jāņa Čakstes bulvārī (paredzētas autostāvvietas autobusiem);

  • aiz Jelgavas pils;

  • Pilssalas ielā pretī iebrauktuvei uz Pasta salu, adrese – Pilssalas iela 1;

  • Vecajā ceļā – pļavā pretī Jelgavas pilij.

  • stāvlaukumā Sporta ielā 2c.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Raimonds Subatovičs

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē