23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBaltijas valstu prezidenti kopīgā paziņojumā piemin padomju varas masu deportācijas
Baltijas valstu prezidenti kopīgā paziņojumā piemin padomju varas masu deportācijas
14/06/2021

Baltijas valstu prezidenti – Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Latvijas prezidents Egils Levits un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kopīgā paziņojumā piemin 80. gadadienu kopš Baltijas valstīs padomju varas organizētajām masu deportācijām.

Šodien aprit 80 gadi kopš dienas, kad Igauniju, Latviju un Lietuvu okupējušais padomju karaspēks īstenoja masu deportācijas. Desmitiem tūkstošu civiliedzīvotāju, starp kuriem bija arī bērni un vecāki cilvēki, tika izrauti no savām mājām un aizvesti uz Sibīriju.

 

 

Prezidenti norāda, ka joprojām turpinām izjust padomju okupācijas sekas, lai gan kopš neatkarības atjaunošanas ir pagājuši jau 30 gadu.

 

1941. gada 14. jūnijā pret Latvijas tautu tika veikts noziegums, ko Latvijas teritorijā īstenoja padomju okupācijas vara, noziegums, kuram nav noilguma Latvijas tautas vēsturiskajā apziņā. Naktī no 14. uz 15. jūniju no Latvijas deportēja 15 424 cilvēkus. Tāda apjoma teroru tik īsā laikā Latvija savā vēsturē nebija piedzīvojusi.

 

No Jelgavas apriņķa tika deportētas 953 personas, no Jelgavas pilsētas – 443, bet no Jelgavas stacijas vagonos uz Sibīriju tika nosūtīti 7844 cilvēki.

 

 

Video: publicitātes

Foto: ekrānšāviņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē