16.7 °C, 0.8 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBaltkrievu kultūras dienās sveiks Latviju simtgadē
Baltkrievu kultūras dienās sveiks Latviju simtgadē
15/10/2018

Ar plašu programmu norisināsies jau divpadsmitās Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā. Baltkrievu kultūras dienu mērķis ir popularizēt un veicināt baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, kā arī šogad nodot savu sveicienu Latvijai Valsts simtgadē. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgs pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

15. oktobrī pulksten 17 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10) notiks Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni”  atklāšana. Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā sākot no 1964. gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šogad. Izstāde muzejā būs apskatāma no 15. līdz 20. oktobrim. Ieeja pasākumā bez maksas.

43213622_1987270534670709_9029197574719930368_n.jpg

 

Piektdien, 19. oktobrī, pulksten 18 Kultūras nama Lielajā zālē (Kr.Barona iela 6) norisināsies koncerts “Darbs, maize, mīlestība” (“Праца, хлеб, каханне”).

 

Koncertā piedalīsies:

  • Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis „Ļanok”, mākslinieciskā vadītāja – M.Jeļisejeva;
  • Baltkrievijas Republikas Valsts Kultūras un mākslas universitātes Horeogrāfijas katedras deju ansamblis un instrumentālā grupa (Minska, Baltkrievija), mākslinieciskā vadītāja – S.Gudkovska.

Ieejas biļetes uz koncertu – 2.00; 3,00; 4,00 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Jelgavas baltkrievu biedrībā „Ļanok” (Skolotāju iela 8), bet koncerta dienā no pulksten 16 Kultūras nama foajē.

 

Sestdien, 20. oktobrī, pulksten 10 Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiālē “Jelgava” notiks labdarības koncerts „Dāvā siltumu dvēselei!” centra iedzīvotājiem. Šāda tradīcija Baltkrievu kultūras dienu ietvaros jau norisinās vairākus gadus.

 

Kā iepriekšējos gados, visas nedēļas garumā no 15. līdz 21. oktobrim bistro „Silva” (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās baltkrievu nacionālās virtuves prezentāciju „Pagaršo!”.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.     

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

  1. Informācija sagatavota
    Jelgavas pilsētas pašvaldības
    Sabiedrisko attiecību pārvaldē