17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBarikāžu muzejs aicina iesūtīt foto par barikāžu laika notikumiem
Barikāžu muzejs aicina iesūtīt foto par barikāžu laika notikumiem
15/11/2020

Gatavojoties 1991. gada barikāžu 30 gadu atceres pasākumiem, Barikāžu muzejs aicina fotogrāfus pārskatīt savus arhīvus un iesūtīt muzejam fotogrāfijas par barikāžu laika notikumiem visā Latvijā.

2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

 

Kā uzsver 1991. gada barikāžu biedrības prezidents Renārs Zaļais, barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

 

Izsludinot barikāžu 30 gadu atceres pasākumus, R.Zaļais uzsvēra, ka tie tiks veidoti tiešsaistē, sniedzot iespēju tos skatīties visiem interesentiem, barikāžu dalībniekiem, viņu ģimenēm un draugiem, lai varētu ievērot ierobežojumus, kas valstī būs noteikti Covid-19 izplatības dēļ.

 

Viens no pasākumiem būs tiešsaistes sarunas “1991. gada barikāžu atmiņu vakari ar Renāru Zaļo un Romualdu Ražuku”, ko 26. novembrī, 3. decembrī un 10. decembrī pulksten 18 varēs vērot 1991. gada barikāžu muzeja kontā “Facebook.com/Barikades1991“. Skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus.

 

1991. gada barikāžu muzejs arī izziņo konkursu par labāko barikāžu laika fotogrāfiju iespējamu izmantošanu lielformāta fotogrāfiju izstādē Doma laukumā. Muzejs aicina barikāžu laika fotogrāfus – gan profesionāļus, gan amatierus, pārskatīt savus personiskos arhīvus un, savstarpēji vienojoties, nodot fotogrāfijas glabāšanā 1991. gada barikāžu muzeja krājumā. Īpaši tiek gaidītas fotogrāfijas no reģioniem. Paraugi jānosūta līdz 13. decembrim uz e-pastu “info@barikades.lv”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: LETA