30.2 °C, 3.3 m/s, 38.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBasketbolistēm mērķis – iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā
Basketbolistēm mērķis – iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā
10/10/2022

Ceturtdien, 13. oktobrī, pirmo 2022./2023. gada sezonas Pullman sieviešu basketbola līgas spēli aizvadīs Jelgavas sieviešu basketbola komanda BK Jelgava-BJSS. Komandas mērķis šosezon – iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā.

“Pullman” sieviešu basketbola līgā piedalīsies deviņas komandas: pērn spēlējušās “RSU-2”, “TTT/RBJSS “Rīdzene””, “BJBS “Rīga/Juniores-2”, “Jūrmala”, BK “Jelgava-BJSS”, “BJBS “Rīga/Jugla””, “Valmieras Glass VIA”/BVBS”, kā arī jaunpienācējas BK “Ventspils” un “Rīgas Tehniskā universitāte”. Līdz marta vidum tiks izspēlēts divu apļu turnīrs, kam sekos izslēgšanas spēļu kārta, kurā iekļūt šosezon cer arī mūsu komanda. Pēc tam Baltijas sieviešu līgas un “Pullman” sieviešu līgas labāko komandu starpā tiks noskaidrotas Latvijas čempiones.

 

BK “Jelgava-BJSS” šosezon ir jauns galvenais treneris – Jānis Tiltiņš. Viņa asistents ir Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) U-19 meiteņu komandas treneris Edijs Ausējs. “Lai gan gatavošanos jaunajai sezonai sākām samērā vēlu, tikai augusta beigās, tomēr jaunajam treneru kolektīvam un arī komandas basketbolistēm ir milzīga motivācija spēlēt un progresēt meistarībā. Daudz strādājam pie tehnikas un fiziskās sagatavotības, lēnām ieskicējot arī taktiskos zīmējumus,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta komandas galvenais treneris, papildinot, ka komandas mērķis ir noteikti sasniegt čempionāta izslēgšanas spēļu turnīru. “Šī komanda ir kā platforma Jelgavas BJSS jaunajām un talantīgajām basketbolistēm, lai viņas spētu straujāk progresēt, krātu pieredzi sieviešu basketbola līgā, tādējādi pēc tam nesot lielāku pienesumu arī sava vecuma komandās Jaunatnes basketbola līgas čempionātā. Šī ir arī laba iespēja sevi parādīt pietiekami augstā līmenī, lai meistarīgākās basketbolistes pamanītu arī Latvijas jauniešu izlašu treneri,” turpina J.Tiltiņš.

 

Izmaiņas skārušas arī komandas sastāvu. Pēc pagājušās sezonas komandu ir pametušas vairākas spēcīgas un labas spēlētājas, taču vietas nav palikušas tukšas. “Šobrīd ar komandu trenējas astoņas Jelgavas BJSS audzēknes vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Tāpat no pērnā sastāva komandai uzticīgas palikušas Laura Zambrāne, Alise Karlsone, Viktorija Ivanova, Luīze Briede un Loreta Beitāne. Komandu papildinājusi arī jelgavniece Liene Stalidzāne (attēlā), kura noslēgusi savas profesionālās basketbola gaitas un labprāt vēlas pārstāvēt savas dzimtās pilsētas krāsas. Tāpat komandai arī pievienojušās gados jaunas, taču pieredzējušas basketbolistes kā Klinta Dambrāne, kura savas karjeras laikā pārstāvējusi visas Latvijas jauniešu izlases un izbaudījusi arī U-19 pasaules čempionāta pieredzi. Ar līdzīgu bagāžu ir centra uzbrucēja Ivanda Hudjakova, kura nesen pabeigusi studijas ASV un labprāt pievienojās mūsu sastāvam. BK “Jelgava-BJSS” rindas papildinājusi arī no “TTT Rīga” sistēmas nākusī Rebeka Nagle, no Ķekavas Marita Mieze – olimpiskā čempionā Naura Mieža sieva, un līdz ar to gan Nauris, gan Marita šosezon spēlēs Jelgavā – un spēka uzbrucēja Kate Katrīna Višņeviča, slavenā basketbola trenera Pētera Višņeviča mazmeita. Līdz ar to katrā pozīcijā ir vairākas basketbolistes, kas rada arī veselīgu konkurenci,” par sastāvu stāsta J.Tiltiņš.

 

Gatavojoties startam “Pullman” sieviešu basketbola līgā, Jelgavas basketbolistes aizvadīja divas pārbaudes spēles. Pirmajā pārbaudes spēlē izcīnīta uzvara pret Igaunijas komandu “Rapla” ar rezultātu 46:42, otrajā pārbaudes spēlē izcīnīta uzvara pret “BA Turība” ar rezultātu 69:40.

 

Sezonas pirmā spēle BK “Jelgava-BJSS” būs 13. oktobrī pulksten 20 Zemgales Olimpiskajā centrā pret “RSU-2”.

 

 

Foto: no L.Stalidzānes arhīva