18.2 °C, 1.3 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBaznīcu nakts Jelgavas dievnamos
Baznīcu nakts Jelgavas dievnamos
23/05/2019

7. jūnijā Latvijā notiks Baznīcu nakts, kad savas durvis interesentiem vērs Latvijas dievnami. Mūsu pilsētā Baznīcu naktī gaidīs Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle, Jelgavas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca, Jelgavas Baptistu baznīca un Latvijas Apvienotās metodistu baznīcas Jelgavas draudze, aicinot izzināt dievnamu vēsturi, baudīt mūziku un nesteidzīgu kopā būšanu.

Jelgavas katoļu katedrālē Katoļu ielā 11 pasākumu pulksten 18 ievadīs Svētā Mise, pēc kuras būs iespēja noklausīties lekciju par Romas katoļu baznīcas garīdznieku tērpiem, to teoloģisko un simbolisko nozīmi. Tam sekos ekskursija pa baznīcu un klosteri, bet pulksten 21 ikviens aicināts uz katedrāles kora koncertu, pēc kura līdz pat pusnaktij varēs meditatīvu pielūgsmes laiku klusumā un mūzikā.

 

 

Jelgavas Svētā Jāņa evaņgēliski luteriskajā baznīcā, Jāņa ielā 1, izskanēs koncerti sveču gaismā, kā arī būs iespēja iepazīties ar ērģelnieka profesiju darbībā un apskatīt vēsturiskās ērģeles.

 

Baznīcu nakts Jelgavas Baptistu baznīcā Mātera ielā 54 pulksten 18 sāksies ar mācītāja uzrunu un stāstījumu par draudzi, kas šogad atzīmē savu 145. jubileju, un muzikālu priekšnesumu sniegs draudzes koris. Tam sekos ekskursija pa dievnama un svētdienas skolas telpām. Baznīcā būs skatāma fotogrāfiju izstāde “Svētā zeme Izraēla”, bet mazajiem pasākuma apmeklētājiem baznīcas pagalmā būs pieejamas piepūšamās atrakcijas.

 

 

Latvijas Apvienotās metodistu baznīcas Jelgavas draudzes dievnams Pētera ielā 4 Baznīcu naktī būs atvērts no pulksten 19, un ikviens aicināts uz svētbrīdi. Tam sekos prezentācija par draudzi un tās aktualitātēm.

 

 

Šā gada Baznīcu nakts vienojošā tēma ir “Draudzība”, ikvienu rosinot aizdomāties par draudzības būtību – dalīties ar otru tajā, kas pašam ir vērtīgs. Arī šogad pulksten 21 visi dievnami, kas piedalās Baznīcu naktī, aicinās vienoties tēvreizē un kopīgi izpildīt mūsu valsts himnu.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē