22.5 °C, 3.8 m/s, 56.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBaznīcu nakts pasākumi – trijos pilsētas dievnamos
Baznīcu nakts pasākumi – trijos pilsētas dievnamos
28/05/2018

Šogad Baznīcu naktī, kas notiks 1. jūnijā, durvis vērs vairāk nekā 170 Latvijas dievnamu, pasākuma apmeklētājus aicinot izbaudīt dzīvās mūzikas koncertus, izzinošas lekcijas, ekskursijas un radošās darbnīcas. Jelgavā Baznīcu nakts pasākumi notiks Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Jelgavas Baptistu baznīcā un Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē.

Baznīcu nakti Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā Jāņa ielā 1 pulksten 18 ievadīs Dāvja Beitlera lekcija par Latvijas vēsturiskajām ērģelēm, kurā stāstīs arī par Jelgavas Svētās Jāņa baznīcas ērģelēm. Bet pulksten 18.50 ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties radošajā darbnīcā «Ērģeles bērna acīm». Radošās darbnīcas dalībniekiem būs iespēja kopā muzicēt, veidojot saspēli starp ērģelēm un citiem mūzikas instrumentiem. Savukārt vairāk par sakrālo mākslu varēs uzzināt lekcijā «Jūlija Dēringa 1865. gada altārglezna un vēsturiskais Jēzus krustā sišanas notikums», ko pulksten 21.15 vadīs mācītājs Ralfs Kokins. Tāpat Baznīcu naktī Svētā Jāņa baznīcā notiks divi koncerti – pulksten 19.30 izskanēs koncerts «Tēvzemes noskaņās», kurā muzicēs D.Beitlers (ērģeles un klavieres) un soliste Irēna Zaķīte, bet pulksten 20 koncertā «Ticība. Cerība. Mīlestība» sveču gaismā uzstāsies soprāns Kristīne Bīmane, liriskais soprāns Olga Barišmane, baritons Alvils Cedriņš, bet ērģeles un klavieres spēlēs Gundega Dūda-Dzene.

 

Jelgavas baptistu draudzē Mātera ielā 54 no pulksten 18 līdz 23 būs iespēja izzināt dievnama vēsturi, apmeklēt lekciju par Jelgavas dievnamu zvaniem, apskatīt fotoizstādi un izbaudīt citas Baznīcu nakts programmas aktivitātes. Vakara ieskaņā, pulksten 18, būs iespēja noklausīties stāstījumu par dievnama vēsturi un draudzi, kā arī izbaudīt grupas «My Radiant You» uzstāšanos. Bet no pulksten 19.30 līdz 20 un no pulksten 21.20 līdz 22 Baznīcu nakts apmeklētāji aicināti apskatīt fotoizstādi «799 km kājām. Santiago de Compostela. Ceļojums divatā» un uzklausīt stāstījumu par svētceļojumu, kuru 2017. gada vasarā kājām veica A.Ūbele. Vēstures interesenti varēs apmeklēt tūrisma gides Signes Lūsiņas lekciju «Jelgavas baznīcu zvanu stāsti», kas notiks pulksten 20, bet no pulksten 20.45 ikviens aicināts uz svētbrīdi «Lai skan mūsu pateicība!». Baznīcu nakts mazākie apmeklētāji no pulksten 18.15 līdz 19 svētdienas skolas telpās varēs apmeklēt interaktīvu nodarbību «Stāsts par Noa», kā arī izbaudīt piepūšamās atrakcijas, kas vakara gaitā būs pieejamas draudzes pagalmā. Vakara noslēgumā, no pulksten 21.30, dievnamā notiks pielūgsmes laiks – skanēs slavēšanas dziesmas un mūzika, lasījumi no Bībeles.

 

Bet Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē Katoļu ielā 11 Baznīcu nakts apmeklētāji no pulksten 18 līdz 24 varēs piedalīties dievkalpojumā, izbaudīt draudzes kora uzstāšanos, ēnu teātri un mierīgu gaisotni.

 

Jāpiebilst, ka šogad Baznīcu nakts aizritēs Latvijas valsts simtgades zīmē, tādēļ visos dievnamos, kas piedalās šajā pasākumā, klātesošie pulksten 21 aicināti vienoties Tēvreizē un kopīgi izpildīt mūsu valsts himnu.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Publicitāte

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē