15.2 °C, 2.9 m/s, 73.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBeigusies oficiālā peldsezona
Beigusies oficiālā peldsezona
16/09/2020

Otrdien noslēdzās oficiālā peldsezona, līdz ar to darbu abās pilsētas pludmalēs – Lielupes labajā krastā un Pasta salā – no trešdienas beiguši glābēji un tiks ieziemota pludmaļu infrastruktūra. Jelgavas Pašvaldības policijā norāda, ka sezona kopumā aizvadīta mierīgi – nav sastādīts neviens administratīvā pārkāpuma protokols, bet ir izteikti 278 mutiski aizrādījumi, visvairāk – par braukšanu ar velosipēdu, kas pludmalē nav atļauta.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, un šajā laikā abās Jelgavas peldvietās sabiedrisko kārtību un drošību uzrauga Jelgavas Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas inspektori glābēji. “Neskatoties uz to, ka salīdzinājumā ar citām peldsezonām šovasar bija ievērojami mazāk izteikti karstu dienu, peldvietas bija labi apmeklētas, un ar katru gadu populārāka kļūst Pasta salas peldvieta – cilvēki apmeklē āra trenažierus, volejbola laukumus, dažādus pasākumus Pasta salā un izmanto iespēju pie reizes nopeldēties turpat Pasta salas peldvietā,” stāsta Pašvaldības policijas vecākais inspektors glābējs Māris Viesturs. Diemžēl sezonas vidū peldēt gribētājiem Pasta salas peldvieta uz nedēļu tika slēgta, jo Veselības inspekcija, veicot peldūdens kvalitātes monitoringu, konstatēja pārāk lielu zilaļģu un zaļaļģu savairošanos. “Lai gan pludmali bijām norobežojuši ar brīdinošo lenti, tomēr glābējiem ar 79 personām bija jāveic preventīvas pārrunas, lai izskaidrotu, ka tur nedrīkst peldēties,” stāsta M.Viesturs.

 

Kopumā aizvadītajā peldsezonā glābēji abās pludmalēs izteikuši 278 mutiskus aizrādījumus par dažādiem pārkāpumiem. Visbiežāk aizrādīts par braukšanu ar velosipēdu pa pludmali – izteikti 89 mutiski aizrādījumi. “Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu tas ir ievērojami vairāk. Pieļaujam, tas tāpēc, ka cilvēki arvien biežāk, īpaši jau pandēmijas laikā, ikdienā kā pārvietošanās līdzekli izmanto velosipēdu,” tā M.Viesturs. Tāpat izteikti 67 aizrādījumi par iebraukšanu ar katamarānu peldvietas zonā. “Katru gadu sezonas sākumā sadarbojamies ar katamarānu un laivu nomas punktiem, uzņēmējiem skaidrojot, ka viņu pienākums ir iepazīstināt savus klientus ar drošības noteikumiem uz ūdens, tomēr šogad, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, preventīvā darba apjoms ir palielinājies. Tostarp esam veikuši pārbaudes un pārrunas par glābšanas vestes nelietošanu uz katamarāna,” tā M.Viesturs. 44 aizrādījumi izteikti par peldēšanu aiz bojām, tikpat – par suņu atrašanos peldvietās. “Lielākoties šajos gadījumos pārkāpēji ir mūsu valsts kaimiņi lietuvieši. Visos gadījumos suņu īpašnieki pēc saņemtā aizrādījuma ir atvainojušies un pludmali atstājuši,” papildina vecākais inspektors glābējs.

 

Ar katru gadu apdomīgāki un piesardzīgāki kļūst arī pludmales apmeklētāji, un M.Viesturs skaidro, ka glābēji medicīnisko palīdzību šovasar snieguši vien 18 reizes – lielākoties saistībā ar nobrāzumiem. Par laimi, nevienam pludmales apmeklētājam nebija nepieciešama mediķu palīdzība,” stāsta M.Viesturs. Jāpiebilst, ka jaunākā persona, kurai sniegta palīdzība, ir sešus gadus veca meitene, bet vecākā – 65 gadus vecs kungs.

 

Būtiski uzsvērt, ka līdz ar peldsezonas noslēgšanos pakāpeniski tiek ieziemota pludmaļu infrastruktūra. Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” Apsaimniekošanas nodaļas vadītāja vietniece Žanna Barkovska skaidro, ka trešdien plānots demontēt glābēju mājas, bet ģērbtuves, tualetes un rotaļu elementi tiks noņemti oktobrī, jo apmeklētāji tos turpina izmantot.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē