26.5 °C, 2.2 m/s, 49 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaBērni no vienas mājsaminiecības var kopā apmeklēt klātienes konsultācijas
Bērni no vienas mājsaminiecības var kopā apmeklēt klātienes konsultācijas
07/03/2021

Individuālās klātienes konsultācijas drīkst īstenot vienlaikus diviem vai vairāk bērniem, ja viņi ir no vienas mājsaimniecības – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Grozījumi 4. martā apstiprināti valdībā.

Individuālās klātienes konsultācijas visu klašu skolēniem un jauniešiem visās izglītības pakāpēs – vispārējā, profesionālajā un augstākajā izglītībā – ir pieejamas jau no 8. februāra. Klātienes konsultācijas jo īpaši svarīgas bērniem, kuriem attālināto mācību laiks pastiprina mācību pārtraukšanas, sociāla rakstura un nevienlīdzības riskus. Tie ir bērni, kuriem ir ierobežota pieeja mācību rīkiem un viedierīcēm un kuriem ir nopietnas mācību grūtības un nepieciešams psiholoģiskais atbalsts. Tāpat klātienes konsultācijas svarīgas jauniešiem, kuriem šajā pavasarī jākārto 12. klašu eksāmeni vai jāiegūst profesionālā izglītība un kvalifikācija pamata vai vidējās izglītības pakāpē. 

 

Individuāla konsultācija klātienē ir iespējama, stingri ievērojot visus piesardzības pasākumus – distancēšanās, roku higiēna, mutes un deguna aizsegu lietošana, pastiprinātā vēdināšana, ierobežots konsultācijas norises laiks. Plašāks skaidrojums par individuālo konsultāciju norisi un informatīvais ziņojums “Par skolotāju un atbalsta personāla individuālo konsultāciju apmaksu mācību satura apguvei Covid-19 pandēmijas laikā” pieejams IZM mājaslapā.

 

Kā liecina Jelgavas izglītības pārvaldes apkopotā informācija, nedēļā no 22. līdz 28. februārim klātienes konsultācijas Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs apmeklējuši vairāk nekā 800 skolēni. Visbiežāk tās nepieciešamas tieši jaunāko klašu skolēniem.

 

 

Foto un informācija: Izglītības un zinātnes ministrija