-4.4 °C, 4.2 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBērniem bez maksas pieejams zobu higiēnists
Bērniem bez maksas pieejams zobu higiēnists
03/10/2023

Vecāki aicināti bērnus līdz 18 gadiem pieteikt Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksātām zobu higiēnista vizītēm mutes veselības un zobārstniecības klīnikā “Kronis, Concordia zobārstniecība klīnikas” Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 16. Bezmaksas pakalpojums pēc pieraksta pieejams gan darba dienās, gan sestdienās.

Zobārstniecības klīnika, sadarbojoties ar NVD, reizi gadā bērniem 2–18 gadu vecumā nodrošina apmaksātu zobu higiēnu. Savukārt divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumu var saņemt bērni 7, 11 un 12 gadu vecumā.

“Šķiļoties pastāvīgajiem zobiem, īpaša uzmanība jāpievērš zobu higiēnai. Kad zobiņi šķiļas, tie ir maz mineralizēti. Pie sliktas higiēnas, kad zobus klāj bakteriāls aplikums, notiek emaljas šķīšana un zobos sāk veidoties caurumi. Tādēļ ārkārtīgi svarīgi ir pareizi mutes dobuma tīrīšanas ieradumi, profilakse un diagnostika. Aicinām ģimenes rūpēties par savu bērnu zobiem un izmantot iespēju apmeklēt mutes dobuma higiēnas procedūru, turklāt – bez maksas,” tā klīnikas vadītāja Līga Irbe-Kizika, norādot, ka vecāki savu atvasi pie zobu higiēnista vai zobārsta rekomendēti vest jau no brīža, kad mazulim mutē ir parādījušies pirmie zobi. “Pirmā vizīte galvenokārt ir paredzēta vecākiem, lai tie uzzinātu informāciju par bērna mutes dobuma kopšanu, piemērotākajiem līdzekļiem, uztura paradumiem un tamlīdzīgi. Tiklīdz bērns sasniedzis divu gadu vecumu, higiēnista apmeklējums būtu jāieplāno reizi gadā, bet bērnus, kuri sasnieguši 7, 11 un 12 gadu vecumu, uz valsts apmaksātām vizītēm var pieteikt divas reizes gadā, jo šie ir vecumposmi, kad ir augstāks kariesa risks, līdz ar to nepieciešams monitorēt mutes veselību, veikt kariesa profilaksi,” tā klīnikas vadītāja.

Pieteikties higiēnista apmeklējumam var pa tālruni 29433622 vai e-pastu jelgava@concordiaclinic.lv.