19 °C, 2.9 m/s, 87 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā – viena no Gada labākajām būvēm Latvijā
Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā – viena no Gada labākajām būvēm Latvijā
24/08/2022

Trešdien Mežaparka Kokaru zālē apbalvoti konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2021” uzvarētāji. Par otro labāko būvi nominācijā “Ainava” starp pieciem finālistiem atzīta Jelgavas bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā.

Nominācijā “Ainava” pirmā vieta piešķirta Ķemeru parka pārbūvei un restaurācijai Jūrmalā, bet 2. vietu saņēma bērnu atpūtas un rotaļu laukums Jelgavā Uzvaras parkā un arī Valmieras sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”, bet 3. vietu šajā nominācijā saņēma zinātnes un inovāciju centrs “Vizium” Ventspilī.

 

Jāpiebilst, ka bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa apmeklētājus sāka uzņemt 2021. gada 1. jūnijā. Līdz ar rotaļu pilsētiņas atvēršanu Jelgavas ģimenes ir ieguvušas sakārtotu vietu, kur kopā radoši pavadīt laiku septiņos aktīvos un izzinošos laukumos bērniem vecumā no viena līdz 12 gadiem. Uzvaras parks vasaras sezonā atvērts katru dienu no pulksten 7 līdz 23.

 

Atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā tapusi, Jelgavas pašvaldībai sadarbojoties ar akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži”, kas Jelgavai laukuma izveidei dāvināja 500 000 eiro. Savukārt pašvaldības finansējums ir vēl 94 000 eiro.

 

 

Darbus objektā konkursa kārtībā veica uzņēmums “Alejas projekti”, projekta autors – SIA “Veido vidi”, bet koka rotaļu konstrukcijas izgatavoja uzņēmums “Labie koki konstruē”, būvuzraudzību veica SIA “Būves birojs”. Paralēli tam pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” parkā īstenoja atsevišķu projektu, izbūvējot apgaismojumu un ierīkojot videonovērošanu.

 

Nominācijā “Koka būve” atzinību saņēma Latvijas valsts mežu Zemgales reģiona klientu centrs Jelgavā, Rīgas ielā 54A.

 

Uzvarētājiem pasniegtas simboliskās arkas, plāksnes ar titula apliecinājumu, gadagrāmata ar visu konkursam pieteikto būvju attēliem un informāciju, kā arī bērnu zīmējumu konkursa “Mana novada dārgakmens” uzvarētāju darbiem. Vairāki objekti un pasūtītāji saņēma arī žūrijas uzslavas, skates atbalstītāju un partneru simpātiju balvas.

 

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” šogad notiek 24. reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

 

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls “Būvinženieris”.

 

Ar visiem konkursa “Gada labākā būve Latvijā” finālistiem var iepazīties ŠEIT.

 

 

Foto: publicitātes, Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē