22.3 °C, 2.5 m/s, 59.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBērnu bibliotēkā “Zinītis” tikšanās ar Aneti Grīnbergu
Bērnu bibliotēkā “Zinītis” tikšanās ar Aneti Grīnbergu
21/10/2022

31.oktobrī pulksten 16 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” būs gaidīti visi drosmīgie lasītāji, kam patīk šausmu stāsti, nostāsti par vilkačiem un citām dīvainām radībām, lai satiktos ar grāmatas “Draņķozols” autori un mākslinieci Aneti Grīnbergu. Autore stāstīs par grāmatas tapšanas procesu, Draņķozolu, kas kādreiz audzis tepat Latvijā, kā arī lasīs fragmentus no sava romāna.

Iedvesmojoties no Ralfa Kokina darba “Kurzemes vilkaču nostāsti”, autore ir radījusi savu pirmo grāmatu, kurā viņas fantāzija bagātinājusi nostāstus par reāliem, leģendām apvītiem Latvijas dabas objektiem un vietām. Nejaukām leģendām apvītais Draņķozols jau 15. un 16. gadsimta hronikās  minēts kā ļoti liels, pieaudzis ozols, pie kura kārtas un dedzinātas raganas un velna kalpi. Šī mistiskā vieta top par vidi romānā, kurā sešpadsmitgadīgie dvīņi sastop ozola garu, kas strauji izmana vienmuļo ciemošanās laiku pie tantes. 

 

A.Grīnberga ieguvusi izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas nodaļā, tomēr viņai radusies vēlme iztēlotos varoņus iedzīvināt nevis zīmējumos, bet gan romānā. Autorei pastaigājoties, ļoti patīk atklāt pamestas un spocīgas vietas, kas iedvesmo fantāziju. Ikdienā A.Grīnberga nodarbojas ar mākslas stundu pasniegšanu. 31.oktobrī bibliotēkā tiks atklāta arī mākslinieces studiju laika gleznu izstāde.

 

Pasākums paredzēts Helovīna noskaņās, tāpēc apmeklētāji aicināti ierasties īpašos un mazliet biedējošos tērpos. Kāds no tērpu valkātājiem izlozes kārtībā saņems pārsteiguma balvu. Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Ieeja bez maksas.

 

Šī būs otrā Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītā projekta “Iedvesma jaunradei” tikšanās reize ar jauniešu romānu autori.

Informācija par Draņķozolu: https://www.visittukums.lv/lv/Ko-skatit/Neparastas-vietas/Drankozols

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka