25.8 °C, 4.7 m/s, 45.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiBērnu bibliotēkā “Zinītis” – tikšanās ar autori Džeinu Šteinbergu
Bērnu bibliotēkā “Zinītis” – tikšanās ar autori Džeinu Šteinbergu
25/11/2022

30. novembrī pulksten 12.30 Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” Svinību zālē uz tikšanos gaidīs grāmatas “Lasītāja” autore Džeina Šteinberga.

Džeina Šteinberga ir rakstniece, žurnāliste, sabiedrisko attiecību speciāliste, reklāmas tekstu un ideju autore. 2020. gadā iznācis viņas debijas romāns “Lasītāja”. Romāna darbība notiek nākotnes pasaulē, kur cilvēka smadzenes ir uzlabotas un darbojas kā jaudīgs dators. Šajā tehnoloģiski attīstītajā pasaulē, grāmatu lasītāji ir profesija. Elitārā kastā ieskaitīti cilvēki izlasa milzīgu daudzumu informācijas, lai no šī zināšanu blāķa izvilktu klientam noderīgāko. “Lasītāja” ir Dž. Šteinbergas pirmais lielāka formāta darbs, bet tapuši arī vairāki stāsti. Autore atzīst, ka bijusi pārsteigta par to, ka grāmata 2020. gadā iekļauta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kategorijā 15+. To rakstot, nebija domājusi par jauniešu auditoriju, taču atzīst, ka robeža starp jaunieti un pieaugušo ir netverama.

 

Kādā no savām intervijām Dž.Šteinberga stāsta, ka dzīvē diezgan daudz laika pavadījusi uz skatuves kā mūziķe simfometāla grupā “Oceanpath”. “Mūziķiem uz skatuves enerģijas apmaiņa ir jūtama milzīga, tā cilvēku uzlādē, savukārt, rakstnieks ir diezgan vientuļa profesija, un šī enerģija apmaiņa ir jāmeklē citos ceļos,” domās dalās autore. Tādēļ, lai veicinātu lasītāju un rakstnieka enerģijas apmaiņu, aicinām uz tikšanos bibliotēkā “Zinītis”, kur Dž.Šteinberga pastāstīs vairāk par savas grāmatas tapšanas procesu, rakstniecību un dalīsies ar citiem interesantiem stāstiem un pieredzi.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Ieeja – bez maksas.

 

Tikšanās bibliotēkā ar autori notiek Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projekta ietvaros “Iedvesma jaunradei”. Šī būs jau trešā projekta “Iedvesma jaunradei” tikšanās reize ar jauniešu romānu autori.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Pilsētas bibliotēka