-1.9 °C, 5.1 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBērnu drošība peldvietās uzlabojas
Bērnu drošība peldvietās uzlabojas
30/07/2008

Foto autors: Jānis Kupčs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI),veicot 18 reidus 30 peldvietās pie Latvijas ūdenskrātuvēm konstatējusi, ka šogad salīdzinoši ar pērnā gada šo pašu periodu, pārkāpumu skaits pie ūdenstilpnēm, saistībā ar bērnu drošību ir ievērojami samazinājies, lai gan ir bijušas situācijas, ka vecāki vēl joprojām izturas bezatbildīgi un ļāvuši bērniem iet peldēties bez pieaugušo klātbūtnes.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektori šogad (līdz 28.07.2008.), sadarbībā ar Pašvaldību policijas darbiniekiem un sociālā dienesta pārstāvjiem, gandrīz visos Latvijas reģionos, veikuši 18 reidus 30 peldvietās.No visiem līdz šim veiktajiem reidiem konstatētas vairākas vietas, kurās nav ievērota bērnu drošība.
Reidu laikā konstatēts, ka ūdenstilpnēs nav noteiktas peldvietu robežas un izmantošanas nosacījumi, kā arī redzamā vietā nav izvietota informācija par operatīvo dienestu izsaukšanas kārtību un to tālruņa numuri. Dažos gadījumos, peldvietu robežas nav tikušas iezīmētas ar bojām.Ir bijuši gadījumi, ka brīdinājuma zīme par peldēšanās bīstamību novietota grūti pamanāmā vietā vai arī norāde par peldēšanās bīstamību nav izvietota vispār.
„Lai arī var teikt, ka pārkāpumi konstatēti, tomēr to skaits ir samazinājies, un situācija sāk uzlaboties. Domāju, ka pašvaldības ir ieinteresētas, lai to peldvietas būtu drošas ikvienam peldētājam, īpaši padomājot par bērniem, kuri skolas brīvlaikā, ja saulīte lutina, daudz laika pavada peldvietās. Kā labu piemēru, var minēt Kuldīgas pilsētas domi, kura sakārtojusi peldvietu pie Ventas Mārtiņsalā”, norāda Daina Upīte, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Uzraudzības nodaļas vadītāja.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas reidi pie Latvijas ūdenskrātuvēm un peldvietām turpināsies arī augustā.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspektori aicina vecākus ar atbildību rūpēties par savu bērnu drošību un neatstāt nepilngadīgus bērnus pie ūdenstilpnēm bez uzraudzības.

Informāciju sagatavoja:
Marika Grasmane
Bērnu un ģimenes lietu ministrijas
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 76 359 144
Mob.tālr. 26 809 698