20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBērnu, jauniešu un vecāku žūrija turpinās līdz 28. februārim
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija turpinās līdz 28. februārim
17/01/2021

Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” savu 20. sezonu turpina līdz 28. februārim, piedāvājot kolekciju, kurā iekļautas 28 interesantas un daudzveidīgas grāmatas dažādām bērnu un jauniešu vecuma grupām: “5+”, “9+”, “11+”, “15+”, kā arī vecākiem un vecvecākiem. Projektā iesaistītas arī Jelgavas bibliotēkas, kurās vecāki un bērni var piedalīties Vislatvijas lasīšanas programmā.

Programmas kolekcijā iekļautas izdevniecību “Jāņa Rozes apgāds”, “Zvaigzne ABC”, “Liels un mazs”, “Latvijas Mediji”, “Pētergailis”, “Dienas Grāmata”, “Aminori” un “Lietusdārzs” izdotas grāmatas. Tajā pārstāvēti 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi no dažādām valodām – lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, krievu, franču un katalāņu. Projektā piedalās un savus aktīvos un ieinteresētos grāmatu draugus gaida arī Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles.

 

Lai piedalītos žūrijas programmā, jādodas uz savu tuvāko bibliotēku un jāvaicā bibliotekāram par Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju. Informatīvais plakāts “Lasi un vērtē” iepazīstinās ar visām kolekcijas grāmatām, kuras pieejamas lasīšanai. Kad grāmata rezervēta un izlasīta, jāpieraksta svarīgākās atziņas, kas lasītāju aizkustinājušas un rosinājušas domāt. No 28 grāmatu kolekcijas ir jāizlasa vismaz sešas un jāaizpilda to novērtējuma anketa, kas pieejama vietnē www.lasamkoks.lv un bibliotēkās.

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija Latvijā veiksmīgi darbojas jau no 2001. gada. Tā ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, kas tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni un jaunieši, un no 2012. gada – arī pieaugušie –, tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem. Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

 

Vairāk par Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas norisi lasi ŠEIT.

 

Jāatgādina, ka no 12. janvāra bibliotēkas ir atsākušas grāmatu izsniegšanu klātienē, taču ikvienam, kas apmeklē bibliotēku, jāievēro stingri noteikumi. Vairāk par bibliotēku darbu ārkārtējās situācijas laikā – ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē