20.9 °C, 1.4 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKultūras notikumi jauniešiem decembrī
Kultūras notikumi jauniešiem decembrī
05/12/2022

Bērnu un jauniešu mūzikas klubs un “BJMK Rokskola” gadu noslēdz ar daudzveidīgu un interesantu kultūras pasākumu programmu Jelgavas jauniešiem un visiem, kam tuva neakadēmiskā mūzika.

Projekta “Muzikālā Jelgava” ietvaros ar Jelgavas Valstspilsētas atbalstu decembrī BJMK telpās, Dobeles ielā 68 gaidāmi pasākumi:

 

  • 6. decembrī pulksten 19 “Unikāls ģitārmūzikas vakars” ar ģitāristiem Rihardu Lībieti un Mārci Vasiļevski. Pasākums divās daļās, no kurām pirmā – eksperimentāls koncerts divām ģitārām un citiem instrumentiem, bet otrajā daļā iespējams gan līdzdarboties, gan klausīties, kā notiek mūzikas improvizācijas sesija (JAM session).

Vakara viesi – mūziķi R.Lībietis un M.Vasiļevskis ir vieni no Latvijas vadošajiem ģitāristiem savā darbības jomā (akustiskā un elektriskā ģitāra), ne vien sacerot savu oriģinālmūziku un aktīvi izdodot mūzikas albumus kopā ar sastāvu “Rihards Lībietis Orchestra”  un grupu “Laime Pilnīga”, bet arī spēlējot koncertos kopā ar zināmiem solistiem (piemēram, Gustavo, Linda Leen, Ralfs Eilands); Rihards raksta arī mūziku teātra izrādēm un īsfilmām. Šajā vakarā abi mūziķi vēlas parādīt ģitārspēles un skanējuma daudzveidību, kā arī iepriecināt ģitārspēles interesentus ar iespēju muzicēt kopīgi. Jāpiebilst, ka abi mūziķi piekrituši sadarboties ar “BJMK Rokskolu”, kur māca ģitārspēli jaunajiem mūziķiem.

 

  • 9. decembrī pulksten 19 turpat BJMK, Dobeles ielā 68,  tradicionālais BJMK Vokālistu koncerts: mājīgā atmosfērā izbaudīsim dažādas dziesmas, ko izpildīs jaunie un arī pieredzējušie dziedātāji, kam dziedāšana ir gan hobijs, gan nopietna aizraušanās. Īpašs prieks par tiem jaunajiem mūziķiem, kas ne tikai dzied, bet arī sacer savas oriģināldziesmas.
  • 13.decembrī pulksten 18 diskusija ar mūzikas nozari dažādos veidos pārstāvošām personībām “Kas notiek Latvijas mūzikā?” Pasākums veidots kā saruna un iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus saistībā ar mūziķa karjeru, uzstāšanos, iespējām Latvijas mūzikā un dalīšanos pieredzē. Sarunā mūziķus un producentus pārstāvēs grupas “Citi Zēni” bundzinieks, BJMK Rokskolas absolvents Toms Kagainis, mūzikas izdevniecības industriju pārstāvēs Inese Saulāja no Warner Music Baltics, par mūzikas dzīvi Latvijas klubos un reālo pieredzi koncertu organizēšanā dalīsies McBalerija veidotājs Jānis Cirsis, un vēl kāds pārsteiguma viesis.
  • 18. decembrī pulksten 15 BJMK Rokskolas mācību ansambļu atvērtais ziemas eksāmens jeb Roksāmens, kas šoreiz pieskandinās Melno Cepurīšu Baleriju.  Aicināti visi rokmūzikas fani, audzēkņu draugi, vecāki un jebkurš interesents, kurš grib atbalstīt jaunos mūziķus!

Paralēli pasākumiem BJMK Rokskolas audzēkņi atrod laiku veidot savas iniciatīvas un sniegt solo priekšnesumus, kā arī paredzēta viesošanās Jelgavas Mākslas skolas semestra noslēguma pasākumā.

 

Bērnu un jauniešu mūzikas klubs ir biedrība, kas bērnu un jauniešu interesēs Jelgavā darbojas kopš 2004. gada. 2008. gadā dibināta Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”, kas īsteno unikālu profesionālās ievirzes izglītības programmu  “Rokmūzika”. Ikdienā sadarbojoties, top pasākumi bērniem un jauniešiem, tiek dotas iespējas jaunajiem mūziķiem un klausītājiem.

 

*Visos pasākumos ieeja bez maksas vai par ziedojumiem.

 

 

Foto un informācija: BJMK Rokskola un biedrība “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”