18.8 °C, 1.7 m/s, 69.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBērnu vieglatlētikas festivāls sāksies Jelgavā
Bērnu vieglatlētikas festivāls sāksies Jelgavā
06/01/2020

Latvijas Vieglatlētikas savienība jau otro gadu organizē Bērnu vieglatlētikas festivālu, kura mērķis ir veicināt bērnu kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu. Festivālam būs pieci reģionālie posmi un fināls. Tas sāksies ar Zemgales posmu 14. janvārī Jelgavā.

Bērnu vieglatlētikas festivālā var startēt 2. un 3. klases komandas, kurās katrā ir pieci zēni un piecas meitenes. Sacensībās akcents tiek likts uz vieglatlētikas pamatdisciplīnām: lēkšanu, mešanu un skriešanu.

 

Reģionālo posmu dalībnieki cīnīsies par iekļūšanu finālā, kas notiks 13. maijā Rīgā. Finālā iekļūs katra reģionālā posma četras labākās komandas katrā klašu grupā.

 

Zemgales posmā, kas notiks 14. janvārī no pulksten 11 Jelgavas sporta hallē, par ceļazīmi uz finālu cīnīsies arī četras Jelgavas komandas: Jelgavas 4. vidusskolas 2. un 3. klases komanda un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 2. un 3. klases komanda. Kopumā Zemgales posmam pieteikušās desmit 2. klases komandas un vienpadsmit 3. klases komandas.

 

Pārējie reģionālie posmi notiks 15. janvārī – Daugavpilī, 16. janvārī – Valmierā, 22. janvārī – Saldū, 23. janvārī – Rīgā.

 

Pirmajā Bērnu vieglatlētikas festivāla sezonā Latvijā piedalījās vairāk nekā 650 skolēnu, un par sezonas uzvarētājiem kļuva Jelgavas 4. vidusskolas komanda, iegūstot sportiskākās klases titulu.

 

Bērnu vieglatlētikas programmu Latvijā īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība ar uzņēmuma “Maxima Latvija” un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.

 

 

Foto: no Latvijas Vieglatlētikas savienības arhīva