26 °C, 2.7 m/s, 64.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaBērnudārzā “Pīlādzītis” noteikta karantīna, un iestāde slēgta
Bērnudārzā “Pīlādzītis” noteikta karantīna, un iestāde slēgta
22/03/2021

Veicot iknedēļas testēšanu jeb rutīnas skrīningu, izmantojot siekalu paraugu, privātajā pirmsskolas izglītības iestādē Pīlādzītis atklāti seši saslimšanas ar Covid-19 gadījumi. Lai slimība neizplatītos, iestādē noteikta karantīna un bērnudārzs līdz 30. martam ir slēgts. Jāpiebilst, ka karantīnā šobrīd atrodas arī četras grupas trijās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

SIA “Edgars un Tamāra”, kam pieder “Pīlādzītis”, valdes priekšsēdētāja Tamāra Salmiņa stāsta, ka saslimšana darbiniekiem atklāta pagājušajā nedēļā. “Lai pārliecinātos par veselības stāvokli, visi darbinieki, kā ik nedēļu, nodevām siekalu testu. Divi darbinieki pēc testa nodošanas sūdzējās par sliktu pašsajūtu un mazliet paaugstinātu ķermeņa temperatūru, un vēlāk izrādījās, ka viņiem testa rezultāts ir pozitīvs, taču pārējiem četriem saslimušajiem nebija nekādu simptomu,” norāda T.Salmiņa, piebilstot, ka, izvērtējot situāciju un riskus slimības tālākai izplatībai, iestāde turpmākās divas nedēļas būs slēgta. Karantīnā devušies 34 “Pīlādzīša” darbinieki, kuriem noteikts kontaktpersonas statuss, kā arī 190 bērni, kuri dienā, kad saslimšana konstatēta, apmeklēja pirmsskolas izglītības iestādi. “Kopumā mūsu iestādē ir 216 bērni, bet bērnudārzu apmeklēja 190. Arī viņi kā kontaktpersonas ir devušies karantīnā,” stāsta valdes priekšsēdētāja. Viņa cer, ka pēc 30. marta situācija būs uzlabojusies un pēc atkārtotas darbinieku testēšanas iestāde varēs atsākt darbu. “Drošība un veselība ir pirmajā vietā. Tikai izvērtējot reālo situāciju, varēsim lemt par darba atsākšanu vai karantīnas pagarināšanu,” skaidro T.Salmiņa, aicinot vecākus ar sapratni pieņemt situāciju.   

 

Jāpiebilst, ka vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid-19 saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi. Lai saņemtu slimības palīdzības pabalstu, vecākiem  jāiesniedz iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, pievienojot darba devēja apliecinājumu, ka darbinieks nevar strādāt attālināti, un izziņu no izglītības iestādes, ka ir noteikta karantīna un tā slēgta. Sīkāka informācija par to ir pieejama Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tīmekļvietnē

 

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma norāda, ka šobrīd karantīnā atrodas arī četras grupas trijās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs – divas bērnudārza “Kamolītis” grupas, viena grupa “Ķiparos” un viena grupa pirmsskolas izglītības iestādē “Vārpiņa”. Ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu rekomendācijas, pārējās grupas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs darbu turpina.

 

Lai gan valdība rekomendēja no 16. marta uz bērnudārzu vest tikai tos bērnus, kuru vecāki nevar strādāt attālināti, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklējums būtiski nav samazinājies. Šodien pašvaldības bērnudārzus apmeklē 1123 bērni jeb puse no kopējā audzēkņu skaita. Apmeklējums salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu pieaudzis par aptuveni pieciem procentiem.

 

Jāpiebilst, ka, lai laikus atklātu inficētās personas un nepieļautu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs un ārpus tām, kopš februāra pēdējās nedēļas izglītības iestādēs, kas turpina darbu klātienē, regulāri reizi nedēļā tiek testēti darbinieki jeb veikts rutīnas skrīnings.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē