25.2 °C, 4.7 m/s, 47.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBezmaksas fiziskās aktivitātes pārceļas uz telpām  
Bezmaksas fiziskās aktivitātes pārceļas uz telpām  
05/09/2023

Pilsētā joprojām turpināsies veselības veicināšanas projekta aktivitātes, tikai no septembra bezmaksas treniņi, izņemot nūjošanu, norisinās iekštelpās. Iedzīvotāji aicināti būt fiziski aktīvi un izmantot iespēju apmeklēt bezmaksas bērnu un jauniešu treniņus, nodarbības “Vesela mugura”, “Kardio/Spēks”, “Brīvdienu starteris” un nūjošanas nodarbības.

Nodarbības “Kardio/spēks” norisinās divas reizes nedēļā – pirmdienās un trešdienās pulksten 19. Treniņu norises vieta ir  Zemgales Olimpiskais centrs Kronvalda ielā 24. Pirmdienās šīs nodarbības vada trenere Anete Rone, bet trešdienās – Egija Troščenko. Nodarbības ”Kardio/ spēks” ir vidējas intensitātes treniņi sirds un asinsvadu sistēmas treniņam, muskuļu spēka un izturības attīstībai. Šie treniņi ir piemēroti dažāda vecuma dalībniekiem.

Otrdienās un ceturtdienās pulksten 17.30 bērniem un jauniešiem vecumā no 7 līdz 13 gadiem ir iespēja piedalīties vispārattīstošajos treniņos. Šīs nodarbības norisinās Zemgales Olimpiskajā centrā. Nodarbību galvenais mērķis ir veicināt regulāru bērnu un jauniešu fizisko aktivitāti. Šajos treniņos interesantā un bērniem saistošā veidā tiek piedāvāti dažādi vingrinājumi, kas trenē koordināciju, līdzsvaru, muskuļu spēku un kopējo fizisko sagatavotību. Jāņem vērā, ka nākamais bērnu un jauniešu treniņš gaidāms ceturtdien, 7. septembrī, šo otrdien, 5. septembrī, šis treniņš nenotiek.

Arī pieaugušajiem otrdienu un ceturtdienu vakaros ir iespēja piedalīties veselību veicinošās nodarbībās – “Vesela mugura”, kas pulksten 19 norisinās Zemgales Olimpiskajā centrā. Treniņi “Vesela mugura” ir zemas līdz vidējas intensitātes vingrošanas nodarbības, kuru mērķis ir  trenēt un veicināt izturību, koordināciju kā arī ķermeņa un prāta relaksāciju, locītavu kustību apjoma un muskuļu spēka saglabāšanu. Nodarbības ir piemērotas dažāda vecuma iedzīvotājiem.

Līdz 7. septembrim bērnu un jauniešu treniņus, kā arī nodarbības “Vesela mugura” vadīs trenere Agrita Spēlmane, bet no 12. septembra šo treniņu vadību pārņems Līva Tihovska.

Sestdienu rītos pulksten 9 iedzīvotāji aicināti uz nodarbību “Brīvdienu starteris” Zemgales Olimpiskajā centrā. To vadīs trenere Anete Rone. Nodarbība “Brīvdienu starteris” ir zemas līdz vidējas intensitātes treniņš. Šajā treniņā tiek iekļauti vingrinājumi visām muskuļu grupām. “Brīvdienu starteris” ir lielisks veids kā iesākt nedēļas nogali.

Svētdienās jelgavniekiem ir iespēja pievienoties aktīvajai nūjotāju grupai. Rudens periodā nodarbības sākas pulksten 10, satikšanās vieta – Jelgavas pamatskolas “Valdeka”-attīstības centra iekšpagalmā Institūta ielā 4. Uz nodarbību ir iespēja bez maksas saņemt nūjas. Nodarbības vada trenere Zane Grava.

Visas aktivitātes tiek organizētas, īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr.9.2.4.2/16/I/085).