20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBibliotēka aicina iepazīt 10 stāstus par Jelgavu
Bibliotēka aicina iepazīt 10 stāstus par Jelgavu
27/05/2020

Gaidot Jelgavas pilsētas 755. gadadienu un Jelgavas pilsētas bibliotēkas simto dzimšanas dienu, Jelgavas pilsētas bibliotēka aicina jelgavniekus arī šajā laikā iepazīt savu pilsētu caur grāmatām. Pilsētas svētku pirmajā dienā, 29. maijā, bibliotēka laidīs klajā digitālu grāmatu apskatu “10 stāsti par Jelgavu”, kas būs pieejams bibliotēkas mājaslapā un sociālajos tīklos. Tas būs bibliotēkas sveiciens dzimtajai pilsētai un vēlējums lasītājiem bibliotēkas simtgadē: caur grāmatu plauktiem iepazīstot pilsētu no 10 dažādiem skatpunktiem, dažādos laika griežos.

“Kas tās būs par grāmatām, lai tas pagaidām paliek intrigai, taču varam pačukstēt, ka piedāvājums būs daudzpusīgs. Lasītāju priekam esam atlasījuši gan autobiogrāfiskus atmiņu stāstus, gan dokumentētas vēstures liecības, gan arī kādu romānu par senākiem laikiem, kura darbība aizsākas Jelgavā. Digitālais apskats saturēs arī katras izvēlētās grāmatas anotāciju un saiti uz bibliotēkas katalogu, caur kuru grāmatas būs iespējams rezervēt lasīšanai,” informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.

 

Laikā, kad bibliotēka pēc vairāk nekā diviem mēnešiem ir atkal vērusi durvis lasītāju klātienes apmeklējumiem, bibliotēkas darbinieki cer, ka iespēja savās rokās turēt īstu un taustāmu bibliotēkas grāmatu jelgavniekus iepriecinās. Šajos 10 stāstos par Jelgavu ikviens varēs atrast kaut ko tādu, kas pārsteigs tieši viņu, un ļaus paskatīties no jauna uz sev pazīstamo pilsētu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka