15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotēka aicina uz izglītojošiem semināriem vecākiem
Bibliotēka aicina uz izglītojošiem semināriem vecākiem
23/09/2014

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Vecāku kustību līdz 23.oktobrim bibliotēkas zālē organizē izglītojošus seminārus vecākiem, kuri paplašinās zināšanas par ģimenes plānošanu un bērnu audzināšanu agrīnajā vecumā. Pirmais seminārs par tēmu „Dabīga ģimenes plānošana. Auglības atpazīšanas metode.” notiks jau ceturtdien, 25.septembrī, pulksten 15

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Vecāku kustību līdz 23.oktobrim bibliotēkas zālē organizē izglītojošus seminārus vecākiem, kuri paplašinās zināšanas par ģimenes plānošanu un bērnu audzināšanu agrīnajā vecumā. Pirmais seminārs par tēmu „Dabīga ģimenes plānošana. Auglības atpazīšanas metode.” notiks jau ceturtdien, 25.septembrī, pulksten 15
 
Latvijas Vecāku kustība (LVK) tika izveidota 2011. gadā, apvienojoties vecākiem no piecām Latvijas pilsētām, lai aktivizētu pārmaiņas izglītībā. Šobrīd LVK vidū ir pārstāvji no 19 Latvijas pilsētām un novadiem, to starpā ir gan vecāki, gan pedagogi, gan izglītības iestāžu vadītāji. LVK iestājas par mūsu bērniem piemērotas un uz sadarbību vērstas Latvijas izglītības sistēmas pilnveidošanu. LVK moto: ZINĀT, SAPRAST, RĪKOTIES!
 
Vecāku kustības idejas centrā ir bērns. Ar vēl nenokautu ticību, mīlestību un cerību. Tiem apkārt ir vecāki, kas mostas un vēlas, lai viņa bērns spētu izveidot harmonisku ģimeni, izprastu pasaules veselumu, attiektos pret sevi un savu apkārtni ar mīlestību, galu galā – spētu veidot radošu un uz sadarbību orientētu sabiedrību un valsti, ar ko var lepoties un kurā justies laimīgi.
 
LVK vīzija – griba būt cilvēkiem, kas dzīvo harmonijā ar apkārtējo pasauli, ieliekot savu artavu harmoniskas ģimenes, sabiedrības un valsts izveidē.
 
Kā pats galvenais LVK uzdevums tiek uzskatīts Informācijas un sadarbības centru izveidošana visas Latvijas mērogā. Jau šobrīd ir pieci kontaktpunkti, kur vecāki var vērsties ar savām idejām., – Rīgā, Jelgavā, Ozolniekos, Tukumā, Jaunpiebalgā un Ventspilī. Šo centru galvenie uzdevumi ir: Informācijas apkopošana, sistematizēšana un analīze, konsultāciju un informācijas sniegšana vecākiem (piem., alternatīvo skolu izveidošana, uzņēmējdarbības uzsākšana, komunikācijas veidošana, Eiropas projekti, projektu vadība, juridiskie jautājumi, bērna attīstība, attiecības ģimenē, komandas veidošana, u.c.) šīs darbības tiek veiktas bez maksas vai par ziedojumiem. Apmācību organizēšana (jomas: izglītība, veselība, personīgā attīstība).
 
Uz 2014. gada aprīli biedrībā ir jau vairāk kā 100 biedri – 57 fiziskas personas un 7 biedrības (kuras apvieno teju 70 biedrus) no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem: Rīga, Jelgava, Ozolnieki, Tukums, Olaine, Jaunpiebalga, Alūksne, Rēzekne, Kuldīga, Dobele, Bauska, Ventspils, Carnikava, Ikšķile, Ķekavas novads, Mālpils novads, Talsu novads, Nīcas novads, Jelgavas novads (Glūda), Dobeles novads (Auru pagasts) u.c.
 
Jelgavas semināru tēmas:
25.septembrī pulksten 15 „Dabīga ģimenes plānošana. Auglības atpazīšanas metode”.
28.septembrī pulksten 15 „Sievietes rūpes par sevi gaidību periodā, dzemdībās un pēcdzemdībās.”
10.oktobrī pulksten 16 „Bērna emocionālā audzināšana.”
12.oktobrī pulksten 13 „Kā bērna potenciālu un talantu attīstību sekmē Suzuki mūzikas apguves metode.”
23.oktobrī pulksten 16 „Zīdīšanas teorija un prakse. Atbalsts jaunajai māmiņai.”
 
Lūgums pieteikties iepriekš, sūtot SMS ar vārdu, uzvārdu, izvēlēto lekciju pa tālruņiem 29168848 (Inga) vai 26482060 (Ilze), vai 27514357 (Kadija)
 
Vairāk informācijas par šiem pasākumiem – www.jzb.lv vai www.latvijasvecaki.lv/
 
 
Informāciju sagatavoja                                    
Zane Osīte                                                         
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka                           
22069008