22.7 °C, 1 m/s, 71.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču izstādes atklāšanu
Bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču izstādes atklāšanu
26/10/2022

30. oktobrī pulksten 14 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz kolekcionāra Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādes atklāšanu “Mana ābece – tava ābece – mūsu ābece”.  Ikviens interesents aicināts uz tikšanos, lai uzzinātu vairāk par kolekcijas tapšanu, uzdotu interesējošos jautājumus.

J.Cibuļs ir valodu skolotājs, publicists un valodnieks, kurš jau vairāk nekā 30 gadus pēta un kolekcionē ābeces. Viņa kolekcijā ir aptuveni 10 tūkstoši dažādu ābeču no visām pasaules valstīm. J.Cibuļs par savu kolekciju stāsta, ka patiesībā viņš nekolekcionē ābeces, bet gan valodas. Savukārt ābece dažādu iemeslu dēļ ir vienīgais veids, kā to izdarīt. Turklāt tā lieliski atklāj tautas domāšanas veidu, vēsturi vai ideoloģijas un politisko iekārtu. “Krāšana ir kā slimība, kas progresē, bet nav jāārstē,” par savu hobiju smej kolekcionārs.

 

Ābeces Cibuļa kungs galvenokārt iegūst maiņas ceļā no citiem kolekcionāriem, tomēr gadās arī kuriozi. 30. oktobrī Jelgavas Pilsētas bibliotēkā būs iespēja dzirdēt valodnieka un skolotāja J.Cibuļa aizraujošos stāstus par ābecēm viņa kolekcijā un dažbrīd pat neticamajiem ceļiem, pa kuriem ābeces pie kolekcionāra nokļūst. Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Jelgavas Pilsētas bibliotēkā līdz 30. novembrim bibliotēkas darba laikā.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Pilsētas bibliotēka