21.3 °C, 3.7 m/s, 61.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBibliotēkā apskatāms projekta #RītdienasES digitālais stends
Bibliotēkā apskatāms projekta #RītdienasES digitālais stends
03/08/2022

Jelgavas Pilsētas bibliotēkā apmeklētājiem no 2. līdz 9. augustam pieejams informatīvs digitālais stends par Eiropas Savienības kohēzijas projektiem.

Digitālais stends bibliotēkā izvietots projekta #RītdienasES (#EUTomorrow) ietvaros ar mērķi modernā un saistošā veidā veicināt izpratni par kohēzijas politiku, tuvinot cilvēku spēju identificēties un izprast katru ES finansēto uzlabojumu savā dzīvē un ietekmi globālā mērogā.

 

Katru gadu ES investē vairākus miljonus eiro, lai radītu darba vietas un panāktu ekonomikas izaugsmi, kas palīdz samazināt sociālās un ekonomiskās atšķirības starp Savienības reģioniem. Stendā iespējams uzzināt par kohēzijas objektiem, kuri atbilst šādiem mērķiem / kategorijām:

  • Viedāka Eiropa, izmantojot inovācijas, digitalizāciju, ekonomikas pārveidošanu un atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem;
  • Videi draudzīgāka Eiropa;
  • Savienotāka Eiropa, izmantojot stratēģisku infrastruktūru un digitālos tīklus;
  • Sociālāka Eiropa;
  • Eiropa, kas ir tuvāka saviem pilsoņiem, atbalstot vietējās attīstības stratēģijas un ilgtspējīgu pilsētu attīstību visā Eiropas Savienībā.

Stendā lasāms īss apraksts par katru projektu (6 projekti katrā mērķī jeb kategorijā).

 

Projekts nav komerciāls, tā mērķis ir paplašināt Latvijas iedzīvotāju zināšanas par kohēzijas politiku un kā kohēzijas politika tiek īstenota Latvijā. Vairāk informācijas par projektu var atrast mājaslapā: https://ritdienases.lv.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Pilsētas bibliotēka