24.1 °C, 2.5 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotēkā būs skatāma Alekseja Naumova ilustrāciju izstāde
Bibliotēkā būs skatāma Alekseja Naumova ilustrāciju izstāde
16/01/2016

No 1.februāra līdz 1.martam Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā iespējams aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora prof. Alekseja Naumova ilustrāciju grāmatai "Ahoi! Plūdi Daugavā" izstādi. Tajā aplūkojami ilustrāciju oriģināli, kuros attēloti bērnu iemīļoto varoņu – Kaķa, Suņa un Gaiļa – piedzīvojumi.

Publicitātes foto

No 1.februāra līdz 1.martam Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā iespējams aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora prof. Alekseja Naumova ilustrāciju grāmatai “Ahoi! Plūdi Daugavā” izstādi. Tajā aplūkojami ilustrāciju oriģināli, kuros attēloti bērnu iemīļoto varoņu – Kaķa, Suņa un Gaiļa – piedzīvojumi.
 
Jura Zvirgzdiņa pasaku grāmatu “Ahoi! Plūdi Daugavā” ar Alekseja Naumova ilustrācijām izdevniecība “Zvaigzne ABC” izdeva 2014. gadā, un grāmata jau paguvusi iemantot ne vien mazo lasītāju uzmanību, bet arī godalgas – piešķirta “Pastariņa prēmija”, un grāmata nominēta Jāņa Baltvilka balvai.
 
Rakstnieks kopā ar mākslinieku grāmatā uzbūruši aizraujošu ceļojumu un piedzīvojumu pasauli. “Ahoi! Plūdi Daugavā” domāta pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, taču Rīgas ainas, nozīmīgākās vietas un objekti grāmatas ilustrācijās ieinteresē arī pieaugušos grāmatu draugus.
 
Mākslinieks ilustrācijām piegājis ar sev raksturīgo plenērista azartu – pats devies pa grāmatas varoņu takām un ceļojis pa Daugavu, sākot no Doles salas līdz jūrai, skicējis un gleznojis neskaitāmas Rīgas vietas un pilsētvides objektus – Gaismas pili, Rīgas kanālu, tirgu, Vecrīgu, Rīgas pili, ostu un daudzus citus.
 
Mazos lasītājus turpmāk priecēs vēl viena, pavisam jauna, grāmata ar Alekseja Naumova ilustrācijām – Ineses Zanderes pasaku krājums “Kaķis brīvdienās” (izdevniecība – “Liels un mazs”). Mākslinieka devums grāmatu ilustrācijā godalgots Latvijā un starptautiski – par izstādē aplūkojamajām grāmatu ilustrācijām mākslinieks saņēmis “Pastariņa balvu”, par ilustrācijām Māras Cielēnas pasaku grāmatai “Princese Aurēlija un kokspoki” saņemta Jāņa Baltvilka balva, Alekseja Naumova ilustrācijas iekļautas Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Goda sarakstā.
 
Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo vides un krāsas nozīmība. Viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot Latvijas Mākslas akadēmijā, Aleksejs Naumovs regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – starptautiskās izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās, sadarbības projektos un citos nozīmīgos pasākumos. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Aleksejs Naumovs tika nominēts “Purvīša balvai”. 2012. gadā Aleksejs Naumovs kļuva par Atzinības Krusta Komandieri (Latvijas Valsts apbalvojums), un 2004. gadā viņam tika piešķirts Itālijas Republikas prezidenta orderis “Ordine al Merito della Republica Italiana Commendatore”.
 
Vairākus gadus mākslinieks kopā ar gleznotāju, LMA prorektoru prof. Kristapu Zariņu īsteno mākslas projektu “World Cities. Live Paintings”, kurā atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Abi mākslinieki ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Projekts “World Cities. Live Painting”  īstenots vairākās pasaules lielpilsētās – Deli, Vašingtonā, Maiami, Honkongā, Abu Dabi, kā arī Rīgā, Kuldīgā, Ņujorkā, Parīzē, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Informācija sagatavota
Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā