27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotēka dāvanā saņem grāmatu par Zemgales reģiona senvietām
Bibliotēka dāvanā saņem grāmatu par Zemgales reģiona senvietām
07/03/2013

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) saņēma vērtīgu dāvinājumu no Zemgales plānošanas reģiona – 2012.gada nogalē izdoto Andra Grīnberga grāmatu „Zemgales reģiona senās kulta vietas”. Grāmatā veidoti apraksti par senajām, mūsdienās zināmajām kulta vietām Zemgales reģionā, daļēji aptverot arī Sēlijas un Vidzemes kultūrvēsturiskos novadus.

Foto: Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas arhīvs

Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (JZB) saņēma vērtīgu dāvinājumu no Zemgales plānošanas reģiona – 2012.gada nogalē izdoto Andra Grīnberga grāmatu „Zemgales reģiona senās kulta vietas”.
 
Šajā bagātīgi ilustrētajā izdevumā paralēli latviešu un angļu valodā ir veidoti apraksti par senajām, mūsdienās zināmajām kulta vietām Zemgales reģionā, daļēji aptverot arī Sēlijas un Vidzemes kultūrvēsturiskos novadus.
 
Grāmatas izdošanai nepieciešamie materiāli savākti seno kulta vietu apsekošanas un izpētes ekspedīcijas laikā aizpērnajā vasarā un rudenī, kad vēsturnieki, novadpētnieki un citi interesenti aizrautīgi meklēja un atrada pavisam 70 dažādu objektu. Ķeveles avoti, Zebrus Elku kalns, Tērvetes Svētais kalns, Vilces Velna grava, Garozas Senču ozols, Mucenieku kausakmeņi, Bārbeles sēravots, Meļķitāru muldakmens, Pastmuižas velnakmens, Daudzeses Ellītes avots, Saltupju Svētavots, – šīs un vēl citas vairāk vai mazāk zināmas dabas svētvietas.
 
Grāmatas autors ir vēsturnieks Andris Grīnbergs, kurš ar dabas pētniecību nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus un šajā laikā izstaigājis visus mūsu zemes novadus, izzinājis gan Latvijas ūdenskritumus, gan arī daudzus citus dabas objektus.
 
Izdevums būs noderīgs gan dažādu nozaru zinātniekiem, gan tūristiem – ikvienam, kurš interesējas par kultūras mantojuma daudzveidību.
 
Iespieddarbs „Zemgales reģiona senās kulta vietas” pieejams Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās, kā arī Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotēkās.
 
 
Informāciju sagatavoja
Viktorija Buraka
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka