18.8 °C, 0.5 m/s, 77 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBibliotēka iepazīstina ar baltkrievu literatūru
Bibliotēka iepazīstina ar baltkrievu literatūru
19/11/2020

Literatūra ir neatņemama ikvienas nācijas identitātes daļa, tāpēc Jelgavas pilsētas bibliotēka, paužot atbalstu baltkrieviem viņu ceļā uz brīvību, aicina ikvienu jelgavnieku iepazīties ar baltkrievu kultūru, lasot mūsdienu baltkrievu literatūru. Jelgavas pilsētas bibliotēka ir iegādājusies septiņus romānus – zīmīgus un augstvērtīgus mūsdienu baltkrievu literatūras paraugus, trīs mūsdienu baltkrievu autoru darbus, kuri nu pieejami ikvienam interesentam.

“Baltkrievijā jau ceturto mēnesi pēc kārtas notiek tautas nerimstoši un nevardarbīgi protesti pret nelikumīgām valsts prezidenta vēlēšanām, diktatūru, pretī saņemot nelikumīgus masveida arestus, spēka struktūru vardarbību, nevainīgu cilvēku nogalināšanu. Mūsu kaimiņiem ir nepieciešams atbalsts! Tas var būt dažāds – politisks, finansiāls vai cits. Bet ikviens no mums var atbalstīt baltkrievus, iepazīstoties ar viņu kultūru, mākslu, literatūru,” skaidro Jelgavas pilsētas bibliotēkas informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne, piebilstot: “Novembrī mēs, latvieši, īpaši atceramies visus tos, kas ir cīnījušies, krituši un iestājušies par mūsu brīvību. Mēs esam lepni un laimīgi, ka mums ir sava, brīva Latvija. Taču novembris var būt arī mēnesis, kurā neaizmirst, ka joprojām pasaulē ir nācijas, kas cīnās par savām tiesībām būt brīviem. Par tiesībām būt. Arī tepat, kaimiņos.”

 

Jelgavas pilsētas bibliotēka iepazīstina ar trim baltkrievu autoriem: Algirdu Bahareviču, Svetlanu Aleksijeviču un Viktoru Martinoviču. Vairāk par autoru darbiem – ŠEIT. Grāmatas var pasūtīt elektroniskajā kopkatalogā vai zvanot pa tālruni 63046587.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka