25.4 °C, 2.7 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotēkā Ojāra Spārīša lekcija par klusās dabas žanra detaļu nozīmi mākslā
Bibliotēkā Ojāra Spārīša lekcija par klusās dabas žanra detaļu nozīmi mākslā
11/11/2022

1. decembrī pulksten 17 Jelgavas Pilsētas bibliotēka aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora un Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidenta Ojāra Spārīša lekciju “Piecas baudas acīm un viena – prātam”. Klusās dabas žanra detaļu nozīme mākslā.

Cilvēkam ir dotas piecas vienkāršas maņas ar kurām viņš uztver pasauli un reaģē uz to: redze, oža, garša, dzirde un tauste. Laikā, kad Eiropas sabiedrības cementējošais garīgais satvars bija kristietība, tika uzskatīts, ka Dievs ir devis cilvēkam šīs piecas maņas lai viņš spētu uztvert un novērtēt Dieva radītās pasaules skaistumu un novērtēt sava Radītāja gudrību. Eiropas tēlotāja māksla atsaucās šai tēzei visos laikmetos, ar mākslas līdzekļiem atklājot cilvēka vides, respektīvi, Dieva radītās pasaules daudzveidību un vienlaikus arī brīdinot par iespējamajiem riskiem, nenovērtējot vai pārvērtējot šīs pasaules bagāto piedāvājumu. Lekcija piedāvā ceļojumu šajā piedāvājumu un risku pilnajā pasaulē, lai izprastu, ka ik detaļai šajā pasaulē ir nozīme.

 

Lekcija notiks bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē. Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts.

 

 

 

Informācija un foto 

Iestāde “Jelgavas Pilsētas bibliotēka”