16.4 °C, 1.9 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBibliotēkā – tikšanās ar vēsturiski biogrāfisko romānu autoru Jāni Ūdri
Bibliotēkā – tikšanās ar vēsturiski biogrāfisko romānu autoru Jāni Ūdri
26/10/2020

Jelgavas pilsētas bibliotēka rakstnieka un publicista Jāņa Ūdra 75. jubilejas gadā aicina uz tikšanos un sarunu, kas 29. oktobrī pulksten 17.30 norisināsies bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē Akadēmijas ielā 26. Sarunas centrā būs J.Ūdra profesionālās gaitas Jelgavā, sarakstītās grāmatas un to misija, vēsture un Latvija. Vienlaikus tikšanās ļaus ieskatīties arī autora jaunākā romāna “Ivande Kaija. Sievietes dzelme” saturā un tapšanā.

“Jānis Ūdris savulaik dzīvojis, strādājis un savu žurnālista karjeru sācis tieši Jelgavā. Turklāt kādu laiku viņa darbavieta bijusi Lielajā ielā 15 – tajās pašās telpās, kur vēlāk atradās mūsu bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”. Jānis Ūdris no 1967. līdz 1971. gadam bija Latvijas Radio korespondents Jelgavā, un ar mūsu pilsētu rakstniekam saistās daudz gaišu un arī neticamu atmiņu un piedzīvojumu,” stāsta bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska, uzsverot, ka autora saikne ar Jelgavu sniegs sarunai pievienoto vērtību.

 

J.Ūdris profesionāli darbojas kā rakstnieks un publicists. Kopš 2004. gada sarakstījis astoņus vēsturiski biogrāfiskus romānus. Pirms gaitām rakstniecībā bijis 1991. gada barikāžu laikā un pirmajos atjaunotās Latvijas gados iznākušās Latvijas Zemniecības fonda avīzes “Ābele” (1991–1995) redaktors, kā arī oficiālā laikraksta “Latvijas Vēstnesis” ārpolitikas redaktors. Viņa vēsturiskie romāni “Ulmanis. Lielā Kārļa testaments”, “Zigfrīda Meierovica trīs Annas” un bērnu auditorijai paredzētā grāmata “Meldras un Matīsa ceļojums vēsturē” iekļauti 2014. gadā tapušā latviešu visu laiku lasītāko grāmatu “Top 100” klāstā.

 

Pavasarī iznācis J.Ūdra jaunākais romāns “Ivande Kaija. Sievietes dzelme” par rakstnieci, publicisti un politiķi, kura sniegusi būtisku ieguldījumu Latvijas nosargāšanā valsts pirmajos gados, Antoniju Lūkinu, kas darbojusies ar pseidonīmu Ivande Kaija. Kā uzsver autors, 20. gadsimta sākuma spilgtā personība viņu uzrunājusi ar dedzīgo mīlestību pret Latviju un paveikto bermontiādes laikā – viņa šuvusi karavīru tērpus, publicējusi preses rakstus un strādājusi Ārlietu ministrijā, pagūstot arī parūpēties par trim bērniem. Gan šis, gan citi autora darbi pieejami Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs.

 

Kā informē bibliotēkā, tikšanās tiks organizēta saskaņā ar sanitāro protokolu. Apmeklētāji aicināti būt atbildīgi par savu un līdzcilvēku veselību, ievērot divu metru distanci citam no cita. Tāpat kopš 14. oktobra, uzturoties bibliotēkas telpās, jālieto sejas maska. Pasākuma laikā bibliotēkas Facebook kontā tiks nodrošināta arī video tiešraide.

 

 

Foto: Juris Rozenbergs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē