17.2 °C, 3.2 m/s, 76 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiBibliotēkā translēs sarunu festivāla “Lampa” diskusijas
Bibliotēkā translēs sarunu festivāla “Lampa” diskusijas
26/08/2020

Jau sesto gadu Latvijā tiek rīkots sarunu festivāls “Lampa” – platforma sarunām, diskusijām un priekšnesumiem par sabiedrībā aktuāliem tematiem. Ierasti festivāls notiek Cēsu pils parkā, taču šogad tam būs iespēja sekot līdzi arī tiešsaistē oficiālās kopā skatīšanās vietās, tostarp Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Festivāla pasākumus tiešsaistē jelgavnieki kopā varēs vērot 2., 3. un 4. septembrī.

Sarunu festivāla kopā skatīšanās mūsu pilsētā notiks Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē Akadēmijas ielā 26. 2. un 4. septembrī diskusiju tiešraides varēs vērot no pulksten 10 līdz 16, bet 3. septembrī – no pulksten 10 līdz 19, taču skatītāju pulkam ikviens var pievienoties sev ērtā laikā. Ieeja ir bez maksas, informē bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.

 

Festivālā piedalīsies vairāki simti runātāju, organizāciju, biedrību, uzņēmumu un radošo apvienību, un pasākumu tēmas un formāts festivāla sestajā norises gadā ir saglabājies nemainīgs. Kā informē rīkotāji, festivāls “Lampa” īpaši saistošs būs praktiķiem, jo līdztekus tādiem globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem kā demokrātija, vērtības, liberālisms un nacionālisms ikviens varēs gūt arī pavisam praktiskus ieteikumus labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā būt zaļiem, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Vecāki varēs uzklausīt diskusijas par mobingu skolās un bērnu emocionālo veselību, par to, kā motivēt bērnu sportot un kā labāk sarunāties ar savu pusaudzi. Pusaudžiem un jauniešiem sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā veidota īpaša programma “Īssavienojums”, kuras satura radīšanā piedalās jaunieši no visas Latvijas. Savukārt seniori varēs uzklausīt ieteikumus, kā veiksmīgāk iekļauties darba tirgū.

 

Izglītība ir tēma, kas “Lampā” plaši tiks aptverta, programmā iekļaujot diskusijas par nākotnes skolu, neformālo izglītību, “Skola 2030” un mūžizglītību. Tāpat tiks apspriesta arī kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide, sabiedrība un tehnoloģijas. Tas viss tiks piedāvāts gan diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, gan arī šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos, dažādos formātos vienā festivālā aptverot teju visus mūsdienu sabiedrībai būtiskos jautājumus un reizē neaizmirstot par vieglumu, humoru un izklaidi.

 

Pasākumu programma un dalībnieku saraksts publicēts festivāla mājaslapā www.festivalslampa.lv. Tiešraides būs pieejamas ikvienam, ļaujot tās vērot ne vien oficiālajās kopā skatīšanās vietās, bet arī citviet Latvijā un pasaulē.

 

 

Foto: festivalslampa.lv

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē