-6.4 °C, 2.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBibliotekāri mācās!
Bibliotekāri mācās!
25/02/2008

Turpinoties Latvijas valsts un B@M Geitsu fonda finansētajam publisko bibliotēku attīstības projektam, Jelgavas Reģionālajā bibliotekāru mācību centrā jau otro nedēļu notiek kursu „Inovatīvā darbība bibliotēkās” un „Efektīvas pasniegšanas metodes” mācības. Mācību gaitā tiek apskatītas daudzas tēmas, piem. „Radošums un inovācijas ”, „Projektu vadīšana”, „Komunikācija radošā procesā”, „Mārketinga komunikācija” un citas.

Kursu dalībniekiem nozīmīgas ir ne tikai izvēlētās tēmas, bet arī tikšanās ar pasniedzējiem, kuru ierastā auditorija parasti nav bibliotēku darbinieki. Kopīgās sarunās atklājas ierastie stereotipi, kuri pat ļoti izglītotu cilvēku sabiedrībā valda par bibliotēkām un bibliotekārēm. Cerams, ka nodarbību gaitā vismaz daži no tiem tiek mainīti! Kaut arī sākotnēji mācības tika gaidītas ar bažām ,jo viena darbinieka bibliotēkas, kādas vairums ir laukos, būs lasītājiem nepieejamas ilgāku laiku, tās neattaisnojās. Bibliotekāru nepieciešamību mācīties ar sapratni ir pieņēmušas gan pašvaldības, gan lasītāji. Galu galā ieguvēji būs visi. Prieks redzēt, kā piecās mācību dienās pārvēršas bibliotekāres. Ja pirmo nodarbību laikā tās ir nopietnas un saspringušas, tad laikā gaitā notiek atraisīšanās, un mācību telpa virmo no pārgalvīgām domām. Arī vairums pasniedzēju prot rosināt klausītāju aktīvu iesaistīšanos mācību procesā.
Jelgavā kursa „Inovatīvā darbība bibliotēkās” mācības notiek trīs nedēļas, laikā no 11.-29.februārim, bet martā tās turpināsies Bauskā un Dobelē.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas Reģionālā mācību centra vadītāja Dzintra Punga