23.3 °C, 3.3 m/s, 83.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBiedrība rīkos Jelgavas mākslinieku darbu izsoli
Biedrība rīkos Jelgavas mākslinieku darbu izsoli
14/10/2020

Ar mērķi vākt līdzekļus Jelgavas Mākslinieku biedrības jubilejas grāmatas izdošanai 23. oktobrī pulksten 15 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks pilsētas mākslinieku radīto darbu izsole. Visi mākslas darbi, kurus varēs iegādāties, no 14. līdz 23. oktobrim apskatāmi izstādē muzejā, kā arī ar tiem var iepazīties katalogā internetā.

“Mūsu biedrība ir Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas organizācijas darbības turpinātāja, un šogad decembrī mums ir apaļa jubileja – aprit 50 gadi, kopš mākslinieku organizācija darbojas mūsu pilsētā. Pirms desmit gadiem, svinot 40. jubileju, izdevām grāmatu par Jelgavas Mākslinieku biedrības dalībniekiem “Jelgavai azotē”, pastāstot par katru mākslinieku un katalogā parādot viņu darbus. Jau toreiz, vācot līdzekļus grāmatas izdošanai, sarīkojām mūsu biedrības mākslinieku darbu izsoli. Pieredze mums ir, un esam nolēmuši izsoli rīkot arī šoreiz,” stāsta Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, atzīstot, ka mākslas darbu izsole nav ierasts formāts Jelgavai, bet pasaulē tās ir populāras.

 

Biedrības vadītājs stāsta, ka idejai atsaukušies teju visi biedrības biedri – ap 50 mākslinieku –, piedāvājot vairāk nekā 70 darbu: gleznas ar ziediem, ainavām, klusajām dabām, abstraktas kompozīcijas, fotogrāfijas, tostarp ar Jelgavas skatiem, keramikas vāzes, bļodas, dekoratīvo šķīvi, viesu grāmatu ar vēršādas vākiem. “Piedalīties vai ne – tā bija katra mākslinieka izvēle. Un katrs pats arī noteica ziedotā darba sākumcenu,” stāsta M.Brancis, piebilstot, ka izsoles darbu cenu amplitūda ir ļoti plaša. Ir darbi, kuru sākumcena ir 10–15 eiro, bet dārgākās gleznas – Mārča Stumbra gleznas “Rudzi briest” – sākumcena ir 500 eiro. “Darbi ir tikpat dažādi, cik mūsu mākslinieki. Ir mākslinieki, kuri izsolē piedalās ar vienu darbu, un tajā pašā laikā ir mākslinieki, kuri – ar četriem. Mēs ļoti ceram, ka biedrības iecere gūs atsaucību. Aicinām uzņēmumus, organizācijas, mākslas darbu kolekcionārus, biedrības un arī jelgavniekus piedalīties izsolē un iegūt savā īpašumā mūsu pilsētas mākslinieka radītu mākslas darbu,” piedalīties aicina M.Brancis.

 

Visi darbi, kurus varēs iegādāties izsolē, līdz 23. oktobrim klātienē novērtējami izstādē Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja 2. stāva foajē, kā arī interesenti ar tiem var iepazīties Jelgavas Mākslinieku biedrības mājaslapā www.jelgavart.lv. Pie katra darba norādīts autors, darba nosaukums, tehnika, kādā tas veidots, izmērs un darba sākumcena.

 

Mākslas darbu izsolē iegūtie līdzekļi tiks izlietoti Jelgavas Mākslinieku biedrības jubilejas grāmatas izveidei. Grāmatu plānots izdot 2021. gadā.

 

Izstādes un izsoles apmeklētāji aicināti būt atbildīgi un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības. Būtiski ņemt vērā, ka no 14. oktobra, apmeklējot muzeju, cilvēkiem ir jālieto sejas maska. Sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam un sejas masku var nevilkt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi.

 

Izsolē nopērkamos darbus var apskatīt ŠEIT.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē