18.9 °C, 2.3 m/s, 96.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBijušā lidlauka teritorijā Šūmaņu ceļā plāno būvēt saules enerģijas ražošanas parku
Bijušā lidlauka teritorijā Šūmaņu ceļā plāno būvēt saules enerģijas ražošanas parku
30/06/2022

Jelgavas domes sēdē 30. jūnijā apstiprināti nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2 apbūves tiesību izsoles rezultāti. Izsolē uzvarēja vienīgais pretendents SIA “SP Austrumi”, kas kopā ar sadarbības partneriem “INTEC Energy Solutions” bijušā lidlauka teritorijā nepilnu 112 hektāru platībā apņemas līdz 2023. gada beigām uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku.

Pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums Šūmaņu ceļā 2 sastāv no sešām zemes vienībām ar kopējo platību 1 118 580 kvadrātmetri. Maijā pašvaldība izsludināja mutisko izsoli par apbūves tiesībām un pretendentu atlasi starp personām, kuras, iesniedzot izsoles pieteikumu, apņemas Šūmaņu ceļā 2 uzbūvēt saules enerģijas ražošanas parku un tā funkcionēšanai nepieciešamās inženierbūves.

 

Izsole Jelgavas domē notika 27. jūnijā. Pašvaldībā par izsoli interesējās četri pretendenti, taču apbūves tiesības izsoles rezultātā piešķirtas izsoles vienīgajam dalībniekam – SIA “SP Austrumi” – par apbūves tiesību maksu 34 410 eiro gadā bez PVN. Iecerētā projekta investīcijas paredzētas vairāk nekā 63 miljoni eiro, un saules enerģijas ražošanas parka jauda būtu 88,4 megavati, izmantojot 550 vatu saules paneļus. “Šis būs viens no lielākajiem projektiem Baltijas valstīs, kura investīcijas pārsniedz 60 miljonus. Plānots, ka saules enerģijas ražošanas parkam vajadzētu sākt darbu 2023. gada nogalē,” tā SIA “SP Austrumi” valdes priekšsēdētāja Anastasija Udalova.

 

Pirms lēmuma pieņemšanas domes sēdē uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Jelgavas domes deputātus iepazīstināja ar uzņēmuma ieceri attiecībā uz Šūmaņu ceļa 2 teritoriju. Uzņēmums saules enerģijas ražošanas parka izbūvē piesaistījis sadarbības partneri – ārvalstu kompāniju “INTEC Energy Solutions”, kas izstrādā un būvē augstas kvalitātes saules elektrostacijas. Kompānija līdz šim ir īstenojusi vairāk nekā 138 šāda veida projektus 12 pasaules valstīs, piemēram, Rumānijā, Itālijā.

 

Pēc prezentācijas un deputātu jautājumiem Jelgavas domes deputāti pieņēma lēmumu apstiprināt izsoles rezultātus un pašvaldības izpilddirektori deleģēt slēgt līgumu ar uzņēmumu par minētās teritorijas apbūves tiesībām.  

 

 

Foto: SIA “SP Austrumi”

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē