15.2 °C, 2.2 m/s, 95.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBiznesa nakts – tilts starp skolu un uzņēmējdarbības vidi
Biznesa nakts – tilts starp skolu un uzņēmējdarbības vidi
31/01/2020

“Pilsētas uzņēmēji, kuri atbalsta pasākumu, ir gandarīti par ieguldījumu jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanā. Viņi apzinās, ka pārmantojamībai ir jābūt un tikai skolas solā uzņēmējs nevar izaugt. “Biznesa nakts” ir forma, kā var paplašināt izglītības robežas, procesā tieši iesaistot arī pašus uzņēmējus,” atzīst skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades attīstīšanas pasākuma “Biznesa nakts” organizatore Jāņa Bisenieka fonda vadītāja Rita Vectirāne.

 

Motivācija, izaicinājums, komandas darbs, sadarbība, jauna pieredze un zināšanas – tie ir atslēgvārdi, kas raksturo “Biznesa nakti”. Tā pilsētā aizvadīta jau otro reizi, un šogad uz pusi audzis dalībnieku skaits, apvienojot jau 58 jauniešus, un paplašinātas arī ģeogrāfiskās robežas – līdztekus Jelgavas jauniešiem piedalījās arī skolēni no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Ozolnieku vidusskolas, Saulkrastu vidusskolas un Dobeles Valsts ģimnāzijas. Jaunieši 31 stundu Jelgavas tehnikumā lekcijās apguva jaunas zināšanas, uzklausot jomas profesionāļus, un, strādājot komandās, nakts laikā līdz gatavam produktam attīstīja desmit pašu radītas biznesa idejas. Izvērtējot produkta oriģinalitāti, potenciālu un finanšu plānu, žūrija noteica trīs veiksmīgākās idejas. To autori saņēma 300 eiro naudas balvu, un šogad uzvarēja trīs idejas par mobilajām lietotnēm.

“Spēja radīt – tā ir šī pasākuma pievienotā vērtība. Acis dega, enerģija bija jūtama, un tam visam ir arī segums. Jaunieši ir ļoti radoši, ambiciozi, ar milzīgu potenciālu, ja tikai viņiem ļauj rīkoties. Jā, problēmas rada niecīgā zināšanu bāze, bet tieši tāpēc pasākumā piedalās arī mentori – pieredzējuši uzņēmēji, kuri sniedz padomus, lai palīdzētu tikt uz priekšu,” atzīst Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, uzsverot, ka lielākā daļa jauniešu uz pasākumu atnāca bez biznesa idejas – vismaz 13 no 20 idejām tika radītas tajā stundas laikā.

R.Vectirāne vērtē, ka šajā pasākumā jaunieši var pilnveidot izglītības procesā būtiskas iemaņas – sadarbību, kopīgu mērķu attīstīšanu, līderības īpašības. “Apmācībās iegūtā prakse ir nepieciešama ne tikai uzņēmējiem, bet arī dažāda līmeņa vadītājiem, jo īpaši atbildība par kopīgi veiktu darbu. Gribu uzteikt jauniešu drosmi, uzņēmību, zinātgribu, jo 31 stunda intensīva darba nebija viegla. Milzīgs paldies arī uzņēmējiem par finansiālu atbalstu “Biznesa nakts” organizēšanā,” tā R.Vectirāne.

“Biznesa nakts” notiek ar pilsētas uzņēmēju atbalstu, un šogad to skaits pieaudzis līdz 26. Atbalsta formas ir dažādas – cits iesaistās finansiāli, cits – kā mentors ar padomu, savām zināšanām, brīvo laiku veltot jauniešu izglītošanai, vēl cits darbojas žūrijā. Par to, ka pasākuma mērķis savienot uzņēmējdarbības vidi ar skolu sevi attaisnojis, pārliecināts arī uzņēmējs SIA “Jelgavas tipogrāfija” valdes loceklis Juris Sīlis, kurš piedalījies abās “Biznesa naktīs”. “Tas ir ļoti svarīgi – sniegt jauniešiem zināšanas, praktiskās iemaņas un kopā radīt. Katrā idejā ir savi izaicinājumi, taču vienojošais aspekts ir grūtības veikt ekonomiskos aprēķinus. Tam gan ir objektīvs pamatojums – daudzi jaunieši skolā nemaz neapgūst ekonomiku, līdz ar to viņiem nav šādu zināšanu bāzes. Un tieši tas ir jautājums, kam jāmeklē risinājums, jo finanšu pratība ir svarīga visos dzīves posmos. Tāpat jaunieši visu vērtē tikai savā redzamības zonā, vadoties pēc pieredzes, taču gribētos, lai viņi uz lietām spētu paskatīties plašāk,” atzīst J.Sīlis.

Jau šobrīd zināms, ka “Biznesa nakts” notiks arī nākamā gada janvārī. “Novērtējam, ka virkne uzņēmēju ne tikai mūs atbalstīja finansiāli, bet arī paši piedalījās un savām acīm redzēja, kā viss notiek, secinot, ka viņu ieguldījums dod rezultātu,” tā R.Vectirāne.

Jāpiebilst, ka “Biznesa nakti” organizē Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas Biznesa inkubatoru, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju un Izglītības pārvaldi.

Žūrijas locekļu viedoklis par “Biznesa nakti”

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē