-4.4 °C, 4.3 m/s, 85 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBK “Jelgava” Baltijas līgā uzsāk izbraukumu sēriju
BK “Jelgava” Baltijas līgā uzsāk izbraukumu sēriju
16/10/2012

Foto: Ivars Veiliņš

Otrdien, 16.oktobrī basketbola klubs “Jelgava” aizvadīs izbraukuma spēli Baltijas Basketbola līgā (BBL), Lietuvas pilsētā Utenā tiekoties ar vietējo “Juventus”. Savukārt jau 19.oktobrī jelgavnieki dosies uz Igauniju, kur vēlreiz tiksies ar “TU/Rock” vienību.
 
Utenas “Juventus” ir labi sabalansēta komanda ar ātriem saspēles vadītājiem, precīziem uzbrucējiem no distances un gara auguma, bet kustīgiem centra uzbrucējiem. Lai arī “Juventus” vienība pirmajā mačā pārliecinoši piekāpās potenciāli spēcīgākajai “Lietkabelis” komandai ar 79:95, tomēr Utenas basketbolisti atstāja labu iespaidu. Komanda cīnās līdz pēdējai sekundei katrā epizodē un piekopj dzelžainu aizsardzību. Jāpiemin, ka šajā komandā spēlē arī 203 centimetrus garais uzbrucējs Laimonas Kiseļius, kurš dažus gadus atpakaļ pārstāvēja Latvijas klubu “Liepājas lauvas” (tagad “Liepāja/Triobet”).
 
BK “Jelgava” vienība pirmdienas treniņā atkal un atkal noslīpēja savas darbības uzbrukumā un aizsardzībā un otrdienas rīta treniņā iepazīstas ar pretiniekiem “uz papīra”. Pēc izcīnītās smagās uzvaras pār Jūrmalas komandu Latvijas čempionātā, puiši ieguvuši lielāku pārliecību pār saviem spēkiem.
 
“Uzvara pār Jūrmalu radīja neaprakstāmas sajūtas. Taču mēs nedrīkstam iegrimt eiforijā. Klāt jau nākamās spēles un cītīgi jāstrādā un jāsagatavojas, jo treniņos vēl jāiegulda ļoti daudz darba, lai mēs spēlētu labāk,” stāsta BK “Jelgava” saspēles vadītājs laukumā Sandis Silavs.
 
Jelgavnieki līdz šim BBL čempionātā piedzīvojuši vienu zaudējumu un izcīnījuši vienu uzvaru. Šī būs viena no svarīgākajām spēlēm, lai pacenstos iekļūt turnīra otrajā kārtā. Par grupas favorītiem uzskatāmi igauņu “TU/Rock” un Lietuvas “Lietkabelis”, taču sports ir neprognozējams. Turklāt nākamajā kārtā iekļūst divas labākās vienības un divas labākās trešās vietas ieguvējas no visām grupām kopā.
 
BBL, BK “Jelgava” spēļu kalendārs
16.okt., plkst. 18.30 Utenā (Lietuva) pret “Juventus”,
19.okt., plkst. 19.00 Tartu (Igaunija) pret “TU/ROCK”.
 
 
Informāciju sagatavoja
Jānis Tiltiņš
BK “Jelgava” preses dienests