Sākumlapa JaunumiSportsBK “JELGAVA/BJSS” LATVIJAS BASKETBOLA LĪGĀ
BK “JELGAVA/BJSS” LATVIJAS BASKETBOLA LĪGĀ
19/03/2017

Jelgavniekiem 12 uzvaras pēc kārtas!

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL 2) divpadsmit spēcīgāko komandu regulārās sezonas pēdējā spēlē 7.martā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Jelgavas vīriešu basketbola komanda “Jelgava/BJSS” ar 85:71 pieveica BK “Ogre/Kumho Tyre – 2”, šī bija jelgavnieku divpadsmitā uzvara pēc kārtas. Izslēgšanas spēļu grafiks būs zināms pēc tam, kad arī pārējās vienības būs aizvadījušas visas spēles regulārajā turnīrā.

LBL 2 turnīra formāts paredzēja, ka izslēgšanas turnīram kvalificējas 16 spēcīgākās komandas, proti, jelgavnieki, pēc pirmā posma iekļūstot starp 12 spēcīgākajām vienībām, uzreiz garantēja dalību “play-off”, bet vēl bija jācīnās par pēc iespējas augstāko vietu, lai izslēgšanas spēlēs ceļš līdz augstākajiem panākumiem teorētiski būtu vieglāks. 13.-21.vietu ieguvušās vienības otrajā posmā cīnās par vēl četrām ceļazīmēm uz “play-off”.

Pret ogrēniešiem bija iespēja gūt 12.uzvaru pēc kārtas. Pirms un pēc aizvadītās spēles jelgavnieki ierindojas otrajā vietā ar 18-4 bilanci, bet, visticamāk, beigās būs jāsamierinās ar trešo vietu, jo citām vienībām vēl palikušas spēles rezervē. Mača pirmajā ceturtdaļā bija līdzīga spēle un itin daudz neprecīzu metienu, tablo pēc desmit nospēlētām minūtēm rādot neizšķirtu 15:15. Arī otrajā puslaikā savu uzbrukuma potenciālu mājinieki nerādīja un pēc puslaika bija iedzinējos ar 31:35.

Trešās ceturtdaļas noslēgumā mūsējiem mīnus viens (53:54), bet viss pa vietām salikts pēdējās desmit minūtēs, proti, uzbrukts ar lielisku metienu precizitāti, gūti 32 punkti, kas ļāva iztikt bez nervozas galotnes – 85:71. Andris Justovičs šovakar trāpīja astoņus no 11 tālmetieniem, kopā savāca 30 punktus, kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju. Gatim Justovičam 12 punkti, desmit rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas.

Par Jelgavas komandas pašreizējo spēku liecina vēl viens fakts – ogrēniešus mūsējie apspēlēja bez iepriekšējā mēneša LBL2 labākā spēlētāja un komandas līdera Edgara Krūmiņa.