-4.3 °C, 0.7 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBK Jelgava jaunajā sezonā divtik bīstami
BK Jelgava jaunajā sezonā divtik bīstami
03/10/2012

Ceturtdien, 4.oktobrī Zemgales olimpiskajā centrā ar spēli pret Igaunijas "TU/Rock " otro sezonu Baltijas Basketbola līgā (BBL) uzsāks basketbola klubs "Jelgava". Šosezon jelgavnieki ceļu negrasās griezt nevienam pretiniekam.

Publicitātes foto

Ceturtdien, 4.oktobrī Zemgales olimpiskajā centrā ar spēli pret Igaunijas “TU/Rock ” otro sezonu Baltijas Basketbola līgā (BBL) uzsāks basketbola klubs “Jelgava”. Šosezon jelgavnieki ceļu negrasās griezt nevienam pretiniekam.
 
BK “Jelgava” šī būs jau otrā sezonā BBL un Latvijas Basketbola līgā (LBL). Pērnajā sezonā Kaspara Vilcāna vadītā komanda Baltijas līgā neizkļuva no apakšgrupu turnīra, savukārt LBL jelgavnieki iekļuva izslēgšanas spēlēs, kur piekāpās “Liepājas lauvām”. Vasarā tika ieguldīts smags darbs treniņos. Komandas kodols tika saglabāts, kā arī vienībai pievienojušies divi perspektīvi amerikāņu leģionāri. Patlaban viss norit gludi, lai komanda jaunajā sezonā spētu pacīnīties par vietu labāko LBL četru komandu skaitā, kā arī iekļūt otrajā spēļu kārtā BBL. Šāds ir arī kluba uzstādītais mērķis 2012./2013.gada sezonā.
 
“Sākām jau cītīgi trenēties jūlijā. Komanda ir progresējusi. Sezonas laikā katrs no spēlētājiem noteikti “izšaus” un pierādīsies vasarā ieguldītais darbs. Ļoti priecājos, ka spējām saglabāt lielāko daļu spēlētāju no pērnā sastāva, jo viņi zina kādas ir manas prasības un mans spēles stils, savukārt es aizvien labāk iepazīstu katru no saviem padotajiem un apzinos, ko no katra varu sagaidīt, vai prasīt laukumā,” analizē BK “Jelgava” galvenais treneris Kaspars Vilcāns. “Šajā sezonā mēs būsim divtik bīstami. Priecē, ka galvenie punktu guvēji un spēles organizētāji manā komandā ir pašmāju spēlētāji. Arī leģionāri dara ļoti labi savu darbu, aizsardzībā neitralizē pretinieku centra uzbrucējus un vāc atlekušās bumbas. Jelgavas domes kausa turnīra pēdējā spēlē Kīts Čemberlens un Ārons Brakets kopā savāca 16 bumbas, kas bija puse no komandas. Ar viņiem esmu apmierināts. Jāsaprot, ja viņiem vēl jāpierod pie daudzām lietām laukumā un ārpus tā. Varu apgalvot pavisam droši, ka šajā sezonā nevienam neko par brīvu neatdosim”.
 
Pēc aizvadītā debijas gada komandai netika dota liela atpūta un tā vien šķita, ka vīri ar lielu nepacietību gaidīja jauno sezonu, jo vēlējās pierādīt, ka spēj parādīt un sasniegt vairāk. Vasarā tika ieguldīts liels darbs, lai uzkrātu pietiekami lielu fizisko bāzi, lai spēlētāji bez lieliem kritumiem spētu aizvadīt visu sezonu.
 
“Veicām secinājumus un analīzi par pagājušās sezonas spēlētāju fizisko sagatavotību. Pērn spēlētāji bieži “salūza” izšķirošajā ceturtdaļā, jo nebija pietiekama funkcionālā sagatavotība. Šovasar pamatīgi esam pastrādājuši. Esam stadionā nosprintojuši kilometrus un svaru zālē pacēluši tonnas. Daudz strādājām tieši pie ātruma un spēka īpašībām,” stāsta BK “Jelgava” fiziskās sagatavotības treneris Andis Anškins. “Šobrīd čaļi atrodas nelielā fiziskajā “bedrē”, taču mūsu plāns ir panākt viņu labāko fizisko formu uz sezonas vidu un to noturēt līdz tās noslēgumam. Šobrīd esam mainījuši treniņu raksturu, tos aizvadot īsākus, blīvākus, taču ar lielāku intensitāti. “
 
Savs darbs ieguldīts arī komanda ārstam Edgaram Šeinam, kurš pirms sezonas apguvis kinezioloģiskās teipošanas prasmes. “Komandā strādāju jau otro gadu. Paldies vadībai, par dotajām izaugsmes iespējām. Esmu ļoti veiksmīgi sastrādājies ar visiem basketbolistiem. Esam kā liela ģimene. Uzraugu katru spēlētāju ļoti cītīgi. Pirms sezonas dažus no vīriem piemeklēja mikro traumas, taču tāds ir profesionālais sports. Kopumā komanda ir gatava jaunajai sezonai,” vērtē E.Šeins.
 
Pirms jaunās sezonās īpaši var izcelt divus BK “Jelgava” spēlētājus, kas krietni progresējuši jau vasarā un pārbaudes spēles ciklā parādīja, uz ko viņi patiesībā ir spējīgi. Viens no tiem ir Kristaps Kanbergs, kurš Jelgavas domes kausa turnīrā abos mačos vidēji guva 21 punktu.
 
“Patlaban neesmu pašā labākajā formā, taču sezonas laikā tā tiks sasniegta. Sagaidu lielu pašatdevi no saviem komandas biedriem, neskatoties, kāda komanda mums stāsies pretim. Arī abi amerikāņi pamazām sāk iejusties komandā, visam jābūt kārtībā. Savukārt pats centīšos uzlabot savu spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā,” stāsta jaunievēlētais komandas kapteiņa palīgs Kristaps Kanbergs.
 
Savukārt atlētiskais Lauris Mizis, kurš visa pārbaudes cikla garumā demonstrēja pārliecinošu sniegumu, priecējot skatītājus ar iespaidīgiem slam-dunk un efektīgiem bloķētiem metieniem, atzīst, ka priecājas par trenera iemantoto uzticību, kas vēl vairāk palīdz atraisīties laukumā. “Šogad komandas ķīmija ir ideāla. Līdzīgi kā pērn. Esam progresējuši, turklāt mums ļoti daudz palīdzēs Kīts un Ārons. Uzskatu, ka kluba izvirzītie mērķi tiks sasniegti,” tā L.Mizis.
 
Pirmo reizi BK “Jelgava” pastāvēšanas vēsturē komandā spēlēs divi leģionāri. 24 gadus vecais  Kīts Čemberlens, kurš Amerikā absolvējis Grinelas koledžu profesionāļa karjera gaitas turpinājis Vācijas reģionālajā līgā un pērn Luksemburgā. 204 cm garais basketbolists “Jelgavas” sastāvā aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs caurmērā guva 10 punktus un izcīnīja sešas atlekušās bumbas. “Man ir radies ļoti labs iespaids par komandu. Treneru un menedžeru korpuss darbojas ļoti profesionāli. Arī komandas biedri mani uzņēma ļoti laipni un treniņos bieži pajokojam, taču apzināmies, ka jāstrādā pilnā nopietnībā. Esmu arī apmierināts ar savu lomu komandā. Uzskatu, ka mūsu komandas trumpis ir vienlīdzīgais sastāvs un, ka katrā spēlē par līderi uzbrukumā var kļūt vairāki spēlētāji,” stāsta Kīts Čemberlens.”
 
Savukārt otrs 22  gadus vecais un 203 cm garais amerikānis Ārons Brakets pēc divām aizvadītajām spēlēm Jelgavas domes kausā pa īstam sapratis, ka “Jelgavas” komandai ir liels potenciāls. “Treniņos bija grūti spriest par komandu kopumā. Spēles mani pārsteidza. Komanda spēlē ļoti saliedēti. Arī es ar katru treniņu progresēju. Spēlēju spēka uzbrucēja pozīcijā, taču man ļoti patīk, ka treneris ar mani strādā pie dribla tehnikas attīstības un metiena uzlabošanas no distances. Apzinos, ka krietni būs jāpacenšas pielāgoties Eiropas tiesāšanas stilam, jo šī ir mana pirmā sezona ārpus ASV,” stāsta A.Brakets, kurš pērnajā sezonā pārstāvēja Ziemeļkarolīnas, Grīnsboro universitāti NCAA  1.divīzijas čempionātā.
 
Turnīra grafiks oktobrī jelgavniekiem izvērties ļoti saspringts. 4.oktobrī plkst. 19.00 Zemgales olimpiskajā centrā jātiekas ar Igaunijas vicečempioniem “TU/Rock”, 5.oktobrī plkst. 19.00 savā laukumā spēle pret igauņu “Valga”, savukārt pirmā spēle LBL paredzēta izbraukumā 10.oktobrī Aizrkrauklē pret “VEF Rīga” un jau 13.oktobrī ZOCā pret “Jūrmala/Fēnikss”. Kopā BK “Jelgava” oktobrī aizvadīs deviņas spēles.
 
“Komanda ir uz viļņa un visi labā noskaņojumā. Komandas galvenais treneris aizsācis uzjautrinošu pirms spēles rituālu ar nelielu deju grupas “Queen” dziesmas ” We will rock you” ritmos. Gaidīsim skatītājus uz spēlēm un ceram uz jūsu atbalstu,” uz pozitīvas nots sarunu noslēdz komandas kapteinis Edgars Krūmiņš.
 
Sezonas laikā BK “Jelgava” gaitām var sekot www.draugiem.lv/bkjelgava, www.twitter.com/bkjelgava, kā arī angļu valodā www.facebook.com/BKJelgava
 
BK “Jelgava” sastāvs 2012./2013.gada sezonā:
#4 Ainis Lagzdiņš
#7 Gatis Justovičs
#8 Kristaps Kanbergs
#9 Artūrs Dušelis
#10 Lauris Mizis
#11 Sandis Silavs
#13 Kaspars Paegle
#15 Aaron Brackett
#21 Keith Chamberlain
#22 Edgars Krūmiņš
#35 Andris Justovičs

Galvenais treneris: Kaspars Vilcāns
Fiziskās sagatavotības treneris: Andis Anškins
Trenera asistents: Jānis Tiltiņš
Ārsts: Edgars Šeins
Menedžeris: Renārs Zavinskis
 
 
Informāciju sagatavoja
Jānis Tiltiņš
BK “Jelgava” preses dienests