-4.6 °C, 5 m/s, 82.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBK “Jelgava” uz Tartu – bez Krūmiņa un Čemberlena
BK “Jelgava” uz Tartu – bez Krūmiņa un Čemberlena
19/10/2012

Foto: Ivars Veiliņš

19.oktobrī  Igaunijas pilsētā Tartu Baltijas Basketbola līgas (BBL ) spēli pret vietējo “TU/Rock” aizvadīs BK “Jelgava” basketbolisti. Spēlē nepiedalīsies Edgars Krūmiņš un Kīts Čemberlens, kuri iepriekšējā mačā guvuši nopietnus savainojumus.
 
BBL turnīrā jelgavnieki ar “TU/Rock” komandu tiksies jau otro reizi. Pirmajā tikšanās reizē Zemgales olimpiskajā centrā Gerda Kulamē vadītie igauņi bija pārāki ar 96:62. Igaunijas komanda BBL “B” grupā ar trīs uzvarām trīs spēlēs atrodas galvgalī un arī tiek uzskatīta par vienu no favorītiem šajā apakšgrupā un visā čempionātā.
 
Basketbola kluba “Jelgava” nometni piemeklējušas divas sliktas ziņas. Pēc 16.oktobra spēles izbraukumā pret Utenas  “Juventus” nopietnas traumas konstatētas  diviem basketbolistiem, kas regulāri dodas jelgavnieku sākuma sastāvā. Amerikāņu leģionārs Kīts Čemberlens guvis labās rokas viena no pirksta kaula lūzumiem. Šis savainojums liegs spēlētājam piedalīties kopējos treniņos vismaz trīs nedēļas, savukārt komandas kapteinis Edgars Krūmiņš guvis labās rokas skrimšļa kaula lūzumu divās vietās. Komandas ārsts Edgars Šeins paredz, ka E.Krūmiņš varētu atgriezties laukumā jau aptuveni pēc 10 dienām.
 
“Abiem spēlētājiem pēc nedēļas veiksim atkārtotas pārbaudes. Patlaban Kīta trīs nedēļas un Edgara desmit dienas ir maksimālie atveseļošanās termiņi. Pēc nedēļas situācija būs skaidrāka,” ziņo BK “Jelgava” doks Edgars Šeins.
 
“Uz spēli Tartu dosimies deviņu vīru sastāvā. Abi traumētie spēlētāji gan darbosies individuāli ar fiziskās sagatavotības treneri Andi Anškinu. Iespējams, uz 24.oktobra Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēli pret BK “Valmiera” pieaicināsim papildinājumu no fārmkluba. Pagaidām uztraukumam nav pamata. Pārējie spēlētāji ir labā formā, turklāt pēc rīta treniņa, kuru aizvadījām ledus hallē uz slidām, visi ir labā noskaņojumā,” atzīst BK “Jelgava” galvenais treneris Kaspars Vilcāns.
 
Līdz šim aizvadītajās trijās BBL spēlēs jelgavnieku rindās rezultatīvākais spēlētājs bijis Sandis Silavs, kurš caurmērā guvis 14.33 punktus, savukārt Lauris Mizis un Kristaps Kanbergs vidēji guvuši 12.33 punktus. Kīts Čemberlens līdz šim bijis pārliecinoši labākais cīņa par atlekošajām bumbām, taču spēlē pret “TU/Rock” robu vajadzēs aizpildīt Āronam Braketam, Artūram Dušelim un L.Mizim.
 
BK “Jelgava” tuvāko spēļu kalendārs:
Baltijas Basketbola līga
19.okt., plkst. 19.00 pret “TU/Rock”, Tartu (Igaunija).      
2.nov., plkst. 19.30 pret “Liepāja/Triobet”, Zemgales olimpiskais centrs.
13.nov., plkst. 18.00 pret “Lietkabelis”, Paņeveža (Lietuva).

“Aldaris” Latvijas Basketbola līga
24.okt., plkst. 18.30 pret BK “Valmiera”, Vidzemes olimpiskais centrs.
28.okt., plkst. 17.30 pret Latvijas Universitāti, Olimpiskais sporta centrs.
30.okt., plkst. 19.00 pret “Liepāja/Triobet”, Zemgales olimpiskais centrs.

 
 
Informāciju sagatavoja
Jānis Tiltiņš
BK “Jelgava” preses dienests