13.5 °C, 2.2 m/s, 86.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsBMX braucēji noslēdz sezonu ar trīs zelta medaļām
BMX braucēji noslēdz sezonu ar trīs zelta medaļām
28/09/2021

25. un 26. septembrī Mārupē norisinājās BMX sacensības. Lai gan kalendārā vēl paredzēti mači Smiltenē, Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks uzsver, ka sezona ir jau noslēgusies.

25. septembrī Mārupē notika Latvijas kausa 5. posms. Tajā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” sportisti izcīnīja deviņas medaļas – pa trim no katra kaluma.

Zelta medaļu izcīnīja Emīlija Zavinska 11–12 gadus jauno meiteņu grupā, Kristens Krīgers vīriešu elites grupā un Ģirts Jonkus krūzeros vecuma grupā virs 30 gadiem. Sudraba medaļu izcīnīja Melānija Čudare 11–12 gadus jauno meiteņu grupā, Patriks Kāpiņš septiņus gadus jauno zēnu grupā un Alvis Lānso krūzeros vecuma grupā virs 30 gadiem. Pie bronzas medaļas Mārupē tika Aleksis Lānso 9 gadus jauno zēnu grupā, Ilvis Hugo Eihentāls 15–16 gadus jauno puišu grupā un Armands Kāpiņš krūzeros vecuma grupā virs 30 gadiem.

Otrajā dienā ierasti notika vietējas nozīmes sacensības – Mārupes BMX kausa izcīņa. Tajās Jelgavas sportisti tika pie sešām medaļām. Zelts Melānijai Čudarei 11–12 gadus jauno meiteņu grupā un Ģirtam Jonkum krūzeros vecuma grupā virs 25 gadiem. Sudrabs šoreiz Emīlijai Zavinskai 13–15 gadus jauno meiteņu grupā, Aleksim Lānso 9 gadus jauno zēnu grupā un Alvim Lānso krūzeros vecuma grupā virs 25 gadiem. Trešais 15–16 gadus jauno puišu grupā palika Ilvis Hugo Eihentāls.

Lai gan kalendārā vēl atlikušas sacensības 9. un 10. oktobrī Smiltenē, Jelgavas treneris Uldis Balbeks norāda, ka no Jelgavas sportistiem tikai daži tajās startēs. Viņš skaidro, ka šosezon netiks vērtēts Latvijas kausa kopvērtējums, tāpēc dalība sacensībās Smiltenē nav pārāk būtiska, un pieņemts lēmums Jelgavas sportistu sezonai punktu likt ar startu Mārupē.

“Kopumā aizvadījām labu sezonu. Gribējās noturēt kluba čempiona titulu, bet šogad komandu vērtējumā esam otrie – lai gan ar Valmieru mums bija vienāds izcīnīto punktu skaits, trešais papildu rādītājs labāks bija Valmierai – viņi bija labāki savā mājas trasē – un viņi kļuva par čempioniem. Par to ir neliels sarūgtinājums, jo mums sacensības Valmierā bija reti neveiksmīgas – daudzi mūsu līderi kļūdījās un nenostartēja savu spēju robežās,” Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda Uldis Balbeks. Viņš papildina, ka šosezon augstvērtīgu rezultātu uzrādīja Ilvis Hugo Eihentāls, iekļūstot Eiropas čempionāta finālā jauniešu grupā. Un Jelgavas sportisti šosezon izcīnīja četrus Latvijas čempiona titulus – Ilvis Hugo Eihentāls 16 gadus jauno puišu grupā un krūzeros vecuma grupā 13–16 gadi, Emīlija Zavinska 11–12 gadus jauno meiteņu grupā un Reinārs Pavlovs 14 gadus jauno puišu grupā. Kopumā Latvijas čempionātā uz goda pjedestāla kāpa 11 mūsu pilsētas BMX braucēji.