15.6 °C, 2 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBMX braucēji sāk krāt Olimpiskā nāciju ranga punktus
BMX braucēji sāk krāt Olimpiskā nāciju ranga punktus
10/05/2021

Latvijas BMX braucējiem ir ļoti reālas iespējas kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm pēc Olimpiskā nāciju ranga. Šis rangs tiks atvērts tikai uz četriem Pasaules kausa posmiem, no kuriem divi tika aizvadīti 8. un 9. maijā. Tajos startēja arī Jelgavas sportists Kristens Krīgers.

Pirmie divi UCI Pasaules kausa posmi norisinājās Itālijas pilsētā Veronā. Tieši Kristens Krīgers tajos uzrādīja vislabāko sniegumu starp Latvijas elites grupas braucējiem.

 

Pirmajā posmā, kas notika 8. maijā, Kristens Krīgers izcīnīja 13. vietu 103 sportistu konkurencē.  “Esmu apmierināts ar startu un savu sniegumu, bet, tā kā biju tik tuvu finālam, ir nedaudz rūgtums, ka nesanāca pavisam ideāli,” savu startu Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” komentē sportists. Otrajā Pasaules kausa posmā, kas notika 9. maijā, Kristens Krīgers ierindojās 32. vietā. Pēc šī posma Kristens Krīgers norādīja: “Esmu nedaudz vīlies, ka atkal līdz galam sevi neparādīju! Neveiksmīgs manevrs izbeidza manas šīsdienas sacensības. Bet cenšos skatīties no gaišās puses – šajās dienās nopelnīju sev vērtīgus 80 ranga punktus un esmu 16. vietā Pasaules kausa kopvērtējumā.”

 

Latvijas izlases sīvākie konkurenti cīņā par ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm pēc Olimpiskajā nāciju ranga ir Itālija un Vācija. Pasaules kausa pirmajos posmos Latvijas sportisti nostartēja labāk nekā sīvākie konkurenti, un, pēc Kristena Krīgera teiktā, Latvija šobrīd Olimpiskajā nāciju rangā ir nostiprinājusies priekšā Vācijai, kas palielina mūsu izredzes izcīnīt ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

 

Pārējie divi Pasaules kausa posmi notiks 29. un 30. maijā Kolumbijas galvaspilsētā Bogotā.

 

 

Foto: no sportista personīgā arhīva