16.5 °C, 0.6 m/s, 86.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBrauktuves apstrādātas ar mitro sāli
Brauktuves apstrādātas ar mitro sāli
26/01/2021

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka ziemas dienests jau pirmdienas vakarā pēc pulksten 20 pilsētas ielas apstrādājis ar mitro sāli, jo uz brauktuvēm veidojās apledojums. Bet šorīt ietvju tīrīšanu un kaisīšanu veikuši sētnieki. Šodien Zemgalē solīta stipra snigšana un putenis. Atbildīgie dienesti turpina sekot līdzi laikapstākļiem, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos ielas un tiltu brauktuves apstrādātu ar pretslīdes materiālu.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem Jelgavas pilsētas ielas ir sadalītas četrās uzturēšanas klasēs, un ielas ar pretslīdes materiālu tiek apstrādātas prioritārā secībā, ņemot vērā uzturēšanas klasi. A un B uzturēšanas klašu ielas, beidzoties snigšanai, jāattīra no sniega un jāapstrādā ar pretslīdes materiālu 3–4 stundu laikā. C klases ielas jāattīra 6–18 stundu laikā, bet D klases ielām laiks netiek normēts. Jelgavas pilsētā ziemas dienests asfaltēto ielu tīrīšanu veic pēc trīs izstrādātiem maršrutiem.

 

  • Ar ielām, kas tiek tīrītas un kaisītas 1. maršrutā, var iepazīties ŠEIT.
  • Ar ielām, kas tiek tīrītas un kaisītas 2. maršrutā, var iepazīties ŠEIT.
  • Ar ielām, kas tiek tīrītas un kaisītas 3. maršrutā, var iepazīties ŠEIT

Pēc nepieciešamības pilsētā ziemas sezonā tiek organizēta ielu ar grants segumu tīrīšana un, konstatējot pastiprinātu slīdamību, lielāko ielu un krustojumu kaisīšana ar smilti. Tāpat, lai novērstu slīdamību un nodrošinātu transporta kustību, tiek tīrītas un ar mitro sāli kaisītas ielas, kurās veikta divkārtu virsmas apstrāde, piemēram, Parka iela, Atmodas iela posmā no Vēja ceļa līdz Meiju ceļam, Emīla Dārziņa iela, Ganību iela posmā no Satiksmes ielas līdz Kazarmes  ielai, Stadiona iela, Zvaigžņu iela, Bebru ceļš posmā no Dambja ielas līdz Atmodas ielai, Turaidas iela un citas – kopumā vairāk par 11 kilometriem.

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) informē, ka otrdien laiks būs apmācies un gaidāms sniegs, slapjš sniegs, austrumu un centrālajos rajonos ilgstošs un intensīvs. Šajos reģionos sniega segas biezums palielināsies par 10- 14 centimetriem, dažviet gaidāma arī slapja sniega noguluma veidošanās uz vadiem un koku zariem. Centrālajos rajonos pēcpusdienā iespējams arī putenis. Ceļi būs slideni, redzamība snigšanas laikā pasliktināta. Dominēs mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, kas vietām piekrastē un centrālajos rajonos būs brāzmains. Gaisa temperatūra būs 0…+3 grādu robežās. LVĢMC brīdina, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem, tāpēc jāieplāno papildu laiks un jābūt ļoti uzmanīgiem!

 

Par pamanītajām ielu un ietvju seguma problēmām Jelgavas pilsētā aicinām ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: SIA “KULK”

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē