12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBrigitas Ektermanes “Spēka zīmes”Jelgavā
Brigitas Ektermanes “Spēka zīmes”Jelgavā
15/11/2020

Līdz 29. novembrim interesenti aicināti uz mākslinieces latvju spēka zīmju meistares un pārzinātājas Brigitas Ektermanes gleznu izstādi “Spēka zīmes”, kas apskatāma Sabiedrības integrācijas pārvaldē (SIP) Skolotāju ielā 8.

“Novembris ir patriotu mēnesis, kurā svinam valsts svētkus un pie apģērba spraužam sarkanbaltsarkano karoga lentīti – latviskuma un cieņas apliecinājuma zīmi Latvijai. Šis laiks liek domāt par latviskām vērtībām, simboliem un zīmēm, kas mūsu kultūrā ieaustas jau no senatnes,” skaidro SIP vadītājas vietniece kultūras darba speciāliste Evika Kaufelde. Senās latviešu spēka zīmes, kas dominē B.Ektermanes gleznās, savienojas ar mākslinieces gleznotām dabas ainavām, tādējādi parādot šo mūsu tautas kultūras elementu jaunā un interesantā veidā.

 

B.Ektermane ir gleznotāja un zīmju zintniece, kuras daiļradē galvenā vieta atvēlēta spēka zīmēm, ziediem un ainavām. Jautāta par dažādu zīmju lomu un krāsu nozīmi viņas ikdienā, māksliniece saka, ka krāsas un gaisma ieņem nozīmīgu vietu viņas dzīvē. Attiecīgi gan zīmes, gan krāsas veido enerģiju sistēmu un vibrācijas, un katrai krāsai un zīmei ir sava ietekme uz cilvēka organismu. Visa pasaule sastāv no enerģijas, mēs paši un viss ap mums vibrē un atrodas nemitīgā kustībā, tajā skaitā arī tas, kas ir neredzams un neaptaustāms. Māksliniece uzskata, ka zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, kas ir svarīgas mūsu dzīvē.

 

Izstādes apmeklētāji aicināti izvērtēt savu veselības stāvokli un ievērot noteiktos drošības pasākumus, tostarp mutes un deguna aizsega lietošanu apmeklējuma laikā.

 

 

Foto: B.Ektermanes glezna “Lai viss izdotos”

 

Informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde