19.5 °C, 2.1 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaBrīvdienās notiks zemessargu mācības
Brīvdienās notiks zemessargu mācības
16/12/2022

17. un 18. decembrī Jelgavas pilsētā, Jelgavas novada Līvbērzes pagasta apkārtnē un Kalnciema mežu masīvos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona apmācībā zemessargi apgūs un uzlabos teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas “Bombardier MAX 650” sešriteņu mototehnikas vadītāju un lauka kaujas iemaņu apmācībās, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi efektīvi izmantot šos transportlīdzekļus un savas individuālās militārās prasmes valsts aizsardzības uzdevumu izpildē, informē Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā.

 

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Sešriteņu mototehnikas īslaicīga pārvietošanās notiks Jelgavas pilsētā un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā pa autoceļiem, kā arī pa piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  A/S “Latvijas valsts meži”, Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

 

 

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē