22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneBrīvlaikā – izzinošas nodarbības jauniešiem un spēles ģimenēm
Brīvlaikā – izzinošas nodarbības jauniešiem un spēles ģimenēm
19/10/2023

Saturīgi pavadīt rudens brīvlaiku, piedaloties izglītojošās nodarbībās, radošajās darbnīcās un ģimenes spēlēs, piedāvā jauniešu centrs “Špaktele”, Jelgavas Sabiedriskais centrs, kā arī jaunrades nams “Junda”.

Jauniešu centrs “Špaktele” Pasta ielā 44, uzrunājot jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, brīvlaika nedēļu piedāvā pavadīt radoši un izzinoši. Otrdien, 24. oktobrī, pulksten 17 centrā notiks sporta vakars, kurā būs iespēja izprast fiziskās veselības nozīmi un apgūt vienkāršus vingrinājumus ikdienai. 25. oktobrī pulksten 17 interesenti aicināti uz radošajām darbnīcām Halovīna tematikā, 26. oktobrī pulksten 17 – uz nodarbību par mentālo un fizisko veselību, bet 27. oktobrī pulksten 17 – uz tematisko iedvesmas vakaru sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”. Tur strītbaika frīstaila braucējs Didzis Grundulis iepazīstinās ar savu stāstu ceļā uz panākumiem šajā sporta veidā. Šim pasākumam gan iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005468. Vajadzības gadījumā ierobežotam interesentu skaitam tiks nodrošināta arī nokļūšana uz pasākumu. Dalība pasākumos ir bez maksas.

Savukārt jaunrades namā “Junda” brīvlaika nedēļā ierastā kārtībā notiks pulciņi. Šobrīd notiek arī papilduzņemšana, tāpēc ikviens aicināts iepazīties ar piedāvājumu un izmantot iespēju pieteikties kādā no 30 interešu pulciņiem dažādām vecuma grupām.

Vienlaikus no 23. līdz 26. oktobrim “Junda” 1.–5. klašu audzēkņiem piedāvā piedalīties pasākumā “Konstruē auto brīvlaikā”. Zemgales prospektā 7 no pulksten 8 līdz 20 interesenti aicināti saņemt konstruēšanas komplektus, mājās patstāvīgi veikt auto konstruēšanu un stilizēšanu, bet 26. oktobrī no pulksten 10 līdz 12 ierasties “Jundā” uz sacensībām, kur tiks pārbaudīts izgatavotā auto ātrums un novērtēts dizains. Pasākums ir bez maksas, bet interesenti aicināti iepriekš pieteikties pa tālruni 63022166, lai pārliecinātos par materiālu pieejamību. Vienlaikus no 23. līdz 26. oktobrim bērni un jaunieši var piedalīties ķirbju skatē un uz “Jundu” nogādāt mājās gatavotus tematiskos ķirbju dekorus. Labāko darbu autori saņems balvas.

Savukārt 27. oktobrī pulksten 18.30 bērni un pieaugušie aicināti uz tradicionālo izglītojošo orientēšanās spēli “Nobīsties Jelgavā”. Komandas startēs trīs kategorijās: jaunieši no 13 līdz 25 gadiem, ģimenes (bērni, kuri jaunāki par 13 gadiem, un vismaz viens pieaugušais), kā arī pieaugušo komandas. Komandā piedalās 2–5 dalībnieki. Orientēšanās spēles starts ir no jebkuras vietas pilsētā, bet finišs – “Jundas” pagalmā Zemgales prospektā 7. Jāpiebilst, ka uzdevumus un norādes kontrolpunktiem dalībnieki saņems pasākuma dienā “WhatsApp” lietotnes grupā. Dalība pasākumā – bez maksas. Tā kā orientēšanās spēle aizritēs Halovīna noskaņās, komandas aicinātas padomāt par tematisku vizuālā tēla noformējumu, kas arī tiks vērtēts. Komandas šim pasākumam aicinātas reģistrēties tiešsaistē vietnē ej.uz/NobistiesJelgava2023.

Jāpiebilst, ka no 23. līdz 29. oktobrim ģimenēm būs iespēja piedalīties un izzināt Jelgavu arī alternatīvā orientēšanās spēlē. Jelgavas Sabiedriskajā centrā informē, ka piedalīties spēlē var jebkurā sev ērtā laikā. Lai uzsāktu spēli, jāizveido komanda 2–5 cilvēku sastāvā, savā viedtālrunī jālejupielādē lietotne “Actionbound” un pēc atslēgas vārdiem jāatrod “Izzinošā orientēšanās spēle Jelgavā”. Spēles starta punkts ir Jelgavas pils. Komanda, kura iegūs visvairāk punktu, saņems balvas.

Jāpiebilst, ka brīvlaika noslēguma dienā, 29. oktobrī, pulksten 15 ģimenes, bērni un jaunieši aicināti uz “Ķirbju dienu Jelgavā” Jelgavas Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8. Halovīna ieskaņā apmeklētājiem būs nodrošinātas dažādas radošās darbnīcas – ķirbju grebšana, sveču stilizēšana, sikspārņu veidošana un citas tematiskas aktivitātes. Dalība pasākumos ir bez maksas.

Līdztekus tematiskajiem pasākumiem brīvlaika nedēļā Jelgavas jauniešu centrs Skolotāju ielā 8, kā arī jaunais centrs “Špaktele” Pasta ielā 44 turpina darbu un gaida apmeklētājus ierastajā darba laikā. Vairāk informācijas par pasākumiem var iegūt “Facebook” lapās Špaktele, Jelgavas jauniešiem un Jelgavas valstspilsētas “Jaunrades nams “Junda””.