16.1 °C, 1 m/s, 86 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaBruņotie spēki šonedēļ apseko helikopteru nosēšanās laukumus pie slimnīcām
Bruņotie spēki šonedēļ apseko helikopteru nosēšanās laukumus pie slimnīcām
03/09/2019

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) no 3. līdz 6. septembrim ar lidmašīnu “An-2” veiks helikopteru nosēšanās laukumu apsekošanu pie Latvijas slimnīcām, lai novērtētu šo laukumu esošo stāvokli. Plānots, ka helikopteru nolaišanās iespējas Jelgavas slimnīcas apkārtnē no gaisa tiks apsekotas trešdien, 4. septembrī.

NMPD informē, ka apsekošanas mērķis ir iegūt nepieciešamo informāciju, lai papildinātu un atjaunotu katalogu par helikopteru nosēšanas laukumiem pie slimnīcām, iekļaujot laukumu raksturojumus, informāciju par drošām pieejām un šķēršļiem, kuri varētu apdraudēt gaisa kuģi nosēšanās laikā.

 

Trešdien, 4. septembrī, iecerēts lidot pāri Jelgavai, apsekojot nolaišanās iespējas Jelgavas slimnīcas tuvākajā apkārtnē no gaisa, un uzņemt fotogrāfijas. Jāpiebilst, ka līdz šim katalogā kā helikoptera nolaišanās vieta Jelgavā ir iezīmēts asfaltētais laukums blakus Jelgavas ledus halles, kas ir aptuveni 400 metru attālumā no Jelgavas slimnīcas.

 

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki kopā ar NMPD speciālistiem regulāri apseko helikopteru nosēšanās laukumus pie Latvijas slimnīcām. Helikopteru nosēšanās laukumu apzināšana un iekārtošana slimnīcas tiešā tuvumā, izmantojot šim mērķim piemērotas vietas vai slimnīcu tuvumā esošos stadionus, dod iespēju smagi cietušos un saslimušos maksimāli ātri nogādāt specializētās slimnīcās Rīgā.

 

Foto: www.nmpd.gov.lv

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē