17.4 °C, 1.8 m/s, 90.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsBurāšana – arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Burāšana – arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
08/07/2020

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 4. un 5. jūlijā, Jelgavā norisinājās burāšanas sacensības – regate “Ja grib, tad var” cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un Jelgavas junioru kauss burāšanā.

Dalībniekiem bija jāveic distance Lielupes posmā no autotilta līdz skatu tornim. Vienā braucienā jāizpilda divi apļi, kas ir apmēram divi kilometri, savukārt sacensībās kopumā jāveic vairāki braucieni.

 

Regates “Ja grib, tad var” dalībnieki startēja divās laivu klasēs un divu dienu laikā veica septiņus braucienus vai astoņus braucienus. Savukārt Jelgavas junioru kausa dalībnieki, kas arī startēja divās laivu klasēs, veica četrus braucienus vienā dienā.

 

Kopumā burāšanas sacensībās startēja 21 dalībnieks no Usmas, Engures, Jūrmalas, Jelgavas un Igaunijas. “Dalībnieku varēja būt vairāk, tomēr šoreiz burāt bija ērtāk – vietu upē atrada visi,” teic sacensību organizators Alfs Pampe. Jelgava bija pārstāvēta Jelgavas junioru kausa laivu klasē “Laser” – pieci no septiņiem dalībniekiem bija jelgavnieki. Vislabāk veicās Aleksandram Jakovļevam (junioram), kurš izcīnīja 3. vietu.

 

“Šo pasākumu mērķis ir popularizēt burāšanu, tostarp parādot, ka burāt var arī cilvēki ar īpašām vajadzībām. Savukārt, lai šos cilvēkus integrētu sabiedrībā, otrajā dienā visi sacensību dalībnieki startēja kopā,” norāda Alfs. Arī šobrīd Jelgavas jahtklubā atrodas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pielāgotas jahtas, un interesenti, kuri vēlētos izmēģināt burāšanu, aicināti sazināties ar A.Pampi pa tālruni 27027059.

 

Sacensības organizēja burāšanas klubs “Razzo Sailing Team Latvia” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi «Sporta servisa centrs» un Jelgavas jahtklubu.

 

 

Foto: Jelgavas jahtklubs/Igors Saņuks; BSVF “Colattis Viribus”