16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiBūvniecības Gada balva – diviem Jelgavas objektiem
Būvniecības Gada balva – diviem Jelgavas objektiem
11/03/2020

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” otrdien notika konkursa “Latvijas būvniecības gada balva 2019” apbalvošanas ceremonija, kurā nosauktas aizvadītā gada labākās būves Latvijā desmit nominācijās. 1. vietu nominācijā “Koka būve” ieguva brīvdabas koncertzāle “Mītava”, bet par labāko būvi nominācijā “Restaurācija” atzīts Vecpilsētas ielas 14. nams, kur būs Zemgales Restaurācijas centrs. Jelgavas pašvaldība arī saņēma diplomu par ieguldījumu kvalitatīvas būvniecības veicināšanā.

“Brīvdabas koncertzāle “Mītava” ir objekts, kurā pilnvērtīgi apgūtas koka iespējas. Būvniecībā izmantotas liekti līmētas liel­izmēra koka konstrukcijas, kas pārklātas ar īpašu membrānu, un tas ir sasniegums ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Būtu jauki, ja piemēru no Jelgavas, būvniecībā arvien vairāk izmantojot koku, ņemtu arī citi,” atzīst konkursa žūrijas pārstāve Agrita Lūse. Žūrijas locekle arhitekte Antra Saknīte norāda, ka sarežģītā tehnoloģija, kas izmantota “Mītavas” jumta izbūvē, ir kaut kas jauns būvniecības nozarē, apliecinot, ka Latvijas uzņēmēji ir radoši un spēj daudz.

 

Arī Vecpilsētas ielas 14. namu žūrija vērtē kā unikālu objektu. “Šis nams ir lielisks piemērs tam, kā jārestaurē ēkas,” uzsver A.Lūse. “Jelgavas pašvaldībai ir ļoti liela pieredze projektēšanā, būvniecībā, tāpēc ir jūtama profesionalitāte it visā,” papildina A.Saknīte.

 

Konkursā godalgas piešķirtas ne tikai darbu pasūtītājam, bet arī arhitektam vai būvprojekta vadītājam, būvkonstrukciju projektētājam, būvniekam, būvuzraugam un amatniekam. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, SIA “RERE Meistari”, kas restaurēja Vecpilsētas ielas 14. namu, un uzņēmums “Igate būve”, kas būvēja brīvdabas koncertzāles “Mītava” jumtu, apbalvošanas ceremonijā saņēma stilizētu grieķu ordera kolonnu un diplomu, bet pārējie iesaistītie – diplomu.

 

Brīvdabas koncertzāles “Mītava” pasūtītājs ir Jelgavas pilsētas pašvaldība, projektu izstrādāja projektu birojs “Grietēns un Kagainis”, būvdarbus veica “Igate būve”, bet būvuzraudzību – “Jurēvičs un partneri”. Arī ēkas pārbūvi un restaurāciju Vecpilsētas ielā 14 pasūtīja pašvaldība, bet projektu izstrādāja “Livland group”, būvdarbus veica “RERE Meistari”, būvuzraudzību – “Jurēvičs un partneri”.

 

Konkursa “Latvijas būvniecības gada balva” mērķis ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi. Konkursam pieteiktos objektus vērtēja 17 ekspertu komisija, kas pārstāv dažādas ar būvniecību saistītas organizācijas.

 

Kopumā konkursam tika pieteiktas 162 būves, tajā skaitā pieci objekti no Jelgavas – brīvdabas koncertzāle “Mītava”, Vecpilsētas ielas 14. nams, rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzija, degvielas uzpildes stacija “Virši” Lietuvas šosejā un siltumenerģijas akumulācijas iekārta SIA “Fortum Latvia” biokoģenerācijas stacijā.

 

Konkursu organizē biedrība “Building Design and Construction Council” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, Rīgas domi, biedrību “Zaļā māja” un Latvijas Restauratoru biedrību.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē