15.6 °C, 3 m/s, 84.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsČempionātā akadēmiskajā airēšanā – Jelgavai četras godalgas
Čempionātā akadēmiskajā airēšanā – Jelgavai četras godalgas
22/07/2017

21. jūlijā, Jelgavas pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airēšanas bāzē norisinājās Jelgavas atklātais jaunatnes čempionāts akadēmiskajā airēšanā. Jelgavu pārstāvēja 15 sportisti, kuru komandas kopumā guva četras godalgas – divas zelta un divas sudraba medaļas.

Jelgavas BJSS jaunieši startēja trīs vecuma grupās: juniori “A” no 1999. līdz 2000. gadam dzimušie, juniori “B” – no 2001. līdz 2002. gadam dzimušie, kā arī juniori “C” – 2003. gads un jaunāki. Jaunietes un jaunieši startēja atsevišķi, veicot 1000 metru distanci, savukārt fināla braucienos – 500 metru distanci. Pēc vietu summas abās distancēs zelta vērtu rezultātu čempionātā rādīja “C” grupas četrinieka dalībnieki –  jelgavnieki Dāvids Ļahs, Kristaps Kārklis, Ralfs Kristiāns Jakušonoks, un komandas biedrs no Majoriem Krists Tomass Krūmiņš. Lai gan priekšbraucienā cieta puišu laiva, jo saplīsa dullis, viņi turpināja braucienu, un finiša braucienā ar citu laivu guva uzvaru, apsteidzot Murjāņu komandu. Savukārt divniekos veiksmīgi startēja vienīgās “C” grupas jaunietes – jelgavnieces Kristīne Bumbiere un Līva Laiviņa. 

 

Vecāko dalībnieku starpā “A” vecuma grupā otrie labākie bija Kārlis Ozoliņš un Niks Leitis, par sekundi atpaliekot no Jūrmalas komandas. 

 

Savukārt otro labāko rezultātu “B” vecuma grupā 500 metru distancē divniekos rādīja Pēteris Šķiņķis un Mārcis Izkalns.

 

Jāpiebilst, ka sacensībās starpgadījumu piedzīvoja divas jelgavnieku “A” grupas ekipāžas, kuras rezultātā guva piekto un sesto vietu. Divnieki, kuros startēja Jānis Vedļa un Jēkabs Gronskis, kā arī Ņikita Samsonovs un Oskars Dervins, nejauši saskrējās priekšbraucienu laikā. 

 

Būtiski, ka viens no spēcīgākajiem pilsētas airētājiem – Jānis Timbors – nepiedalījās čempionātā, jo taupa spēkus Pasaules čempionātam (PČ), kurš jau 1. augustā norisināsies Lietuvā. Aizvadītajā nedēļā sportists piedalījās Baltijas valstu čempionātā airēšanā, kur guva divus zeltus 2000 un 500 metru distancēs vieniniekos. Arī PČ sportists startēs vieniniekos.

 

Jelgavas atklāto jaunatnes čempionātu akadēmiskajā airēšanā organizē Jelgavas BJSS sadarbībā ar Latvijas Airēšanas federāciju un Jelgavas Sporta servisa centru.

 

Foto:Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē