8.8 °C, 1.7 m/s, 41.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaCentra pamatskolas matemātikas skolotāja saņem apbalvojumu par klusuma formulu klasē
Centra pamatskolas matemātikas skolotāja saņem apbalvojumu par klusuma formulu klasē
27/02/2024

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notikusi platformas “uzdevumi.lv” un uzņēmuma “Ecophon” organizētā konference “Klusums klasē”, kuras laikā godināti seši Latvijas pedagogi par inovatīvu un radošu pedagoģisko darbu. Apbalvojumu saņēma arī Jelgavas Centra pamatskolas matemātikas skolotāja Madara Vunderliha.

Februārī platformā “uzvediba.lv” izglītības iestādes un pedagogi tika aicināti piedalīties konkursā “Klusuma formulas klasē” – dalīties gan ar praktiskajām idejām, kā mazināt troksni un haosu klasē, gan ar īstenotajām pedagoģiskajām pieejām. Pagājušajā nedēļā labāko ideju autori konferencē tika aicināti dalīties pieredzē ar klātesošajiem.

Sešu laureātu vidū bija un savā pieredzē dalījās arī Jelgavas Centra pamatskolas matemātikas skolotāja M.Vunderliha. Viņa klasē īsteno pozitīvo pienākumu un lomu sadali, katram audzēknim uz mēnesi piemērojot kādu lomu, piemēram, klusuma sargs vai skolotāja palīgs. Katru mēnesi pienākumus savstarpēji maina, tādējādi skolēns var izbaudīt katru skolotājas piedāvāto lomu. Audzēkņi šo uztver ar ļoti lielu atbildību, jo novērtē, ka skolotāja viņiem uzticas. M.Vunderliha aicināja pedagogus nebaidīties eksperimentēt, jo tas var aizvest līdz lieliskam mācību procesa rezultātam.

Jāpiebilst, ka konferencē piedalījās vairāku Jelgavas pašvaldības izglītības iestāžu pārstāvji un pašvaldības izglītības speciālisti. Konferencē uzstājās gan starptautiski atzīti ārvalstu lektori, gan jomas eksperti no Latvijas. Klātesošie varēja iegūt informāciju par dažādām metodēm, kas palīdz veidot mierīgu vidi skolā un pirmsskolā. Tika pārrunātas zinātnē bāzētas metodes, kas palīdz veidot iekļaujošāku vidi, mazināt stresu un trauksmi audzēkņu un pedagogu vidē, mazināt pāridarījumu skaitu, kā arī palīdz pedagogiem pārslodzes un izdegšanas risku mazināšanai.

Konferences video ieraksts ikvienam ir pieejams platformas uzvediba.lv “Facebook” lapā.