-3.9 °C, 1.7 m/s, 94.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiCer uz jaunu rekordu
Cer uz jaunu rekordu
08/10/2008

Foto: Latvijas ķirbju čempionāts 2007

No 8.oktobra ikvienam Latvijas ķirbju audzētājam ir iespēja pieteikt sava dārza lepnumu – prāvāko un izteiksmīgāko ķirbi – Latvijas lielākā ķirbja titulam. Viens no Latvijas lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem „Maxima” nu jau trešo gadu rīko Latvijas ķirbju čempionātu, tādējādi popularizējot Latvijas augļu un dārzeņu augstvērtīgās īpašības.

Vitamīniem bagāts, apetīti rosinošā krāsā un dažkārt smagāks par pašu saimnieku – tāds ir viens no rudens gaidītākajiem un gardākajiem simboliem Latvijas dārzos – pašmāju ķirbis. Par to, ka ķirbis ir dārza karalis, šaubu nav, atliek vien noskaidrot, kurš tiks kronēts šoruden. Paredzēts, ka Latvijas trešā ķirbju čempionāta fināls norisināsies 31.oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur arī tiks noteikts raženākais šā gada ķirbis.

Lai piedalītos konkursā, ķirbju īpašniekiem jānomēra sava ķirbja apkārtmērs un līdz 22.oktobrim (ieskaitot) šis apkārtmērs kopā ar ķirbja atrašanās vietu un sava tālruņa numuru jādara zināmi, zvanot pa bezmaksas tālruni 8000 2020 (darba dienās no plkst.8.00 līdz plkst.17.00) vai, rakstot uz elektroniskā pasta adresi ar norādi, ka vēstule paredzēta dalībai konkursā.

Rezultāti tiks apkopoti, un no iesūtītajiem pieteikumiem tiks atlasīti desmit, kas pretendēs uz Latvijas lielākā ķirbja troni. Par iekļūšanu finālā katram ķirbja īpašniekam tiks paziņots personīgi.

Par desmit lielāko ķirbju ierašanos uz apbalvošanas ceremoniju Rīgas Zooloģiskajā dārzā parūpēsies „Maxima”. Kopējais konkursa balvu fonds ir 1000 latu; lielāko balvu saņems uzvarētājs, taču bez balvām nepaliks arī pārējie deviņi finālisti.

Papildinformācija:
Ivars Andiņš, „Maxima Latvija” preses sekretārs,
tālr.29666603, e-pasts: ; www.maxima.lv