18.2 °C, 1.3 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaCeturtdienās raidīs tiešsaistes studija “KULTŪRtāle”
Ceturtdienās raidīs tiešsaistes studija “KULTŪRtāle”
10/03/2021

Kultūra turpina dzīvot, meklējot jaunas platformas un radošo skatuvi. Turpmāk reizi nedēļā, ceturtdienās, tiešraidē raidīs interneta tiešsaistes studija “KULTŪRtāle”, kas piedāvās alternatīvu Jelgavas pilsētas kultūras sfēras apskatu, izpēti un iepazīšanas formu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Kultūra”. Pirmā tikšanās gaidāma jau šajā ceturtdienā, 11. martā, kad tiks apspriesta mākslas izlaušanās laikā un telpā, meklējot jaunas izpausmes formas, māksla kā pilsētvides sastāvdaļa un tās veidotājs, studijas viesis ielu mākslinieks Dainis Rudens. Raidījumiem tiešraidē varēs pieslēgties pašvaldības iestādes “Kultūra” “Facebook” lapā.

Tiešsaistes studijā “KULTŪRtāle” reizi nedēļā, ceturtdienās, pulksten 14, kopā ar kultūras jomas ekspertiem, viedokļa līderiem, sabiedrībā zināmiem cilvēkiem meklēsim atbildes un diskutēsim par kultūru un radošajām industrijām kā vērtību, kas veido laikmetīgu, uz izaugsmi vērstu pilsētu. Kā uzsver iestādē “Kultūra”, Jelgavas pilsētai pretendējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukumu 2027. gadā, īpaši svarīgi skatīties nākotnē jeb “KULTŪRtālē”, tādējādi veidojot apziņu, izpratni un jaunas idejas pilsētas nākotnei un izaugsmei. Šajā platformā tiks akcentētas tēmas, kas liek uz pilsētas attīstību paraudzīties plašāk – tieši tā, kā to aicina Kultūras galvaspilsētas projekts.

 

Pirmajā raidījumā ceturtdien, 11. martā, pulksten 14, gaidāma pirmā raidījuma lielā intervija ar ielu mākslinieku Daini Rudeni, Latvijā atpazīstamāko lielformāta ielu mākslas darbu autoru, kā arī ielu mākslas festivāla “Grafiti. Izlaušanās. Jelgava.” 2021 māksliniecisko vadītāju.

 

Raidījuma laikā tiks noskaidrots arī Jelgavnieku redzējums un attieksme par tēmu, kā arī, veicinot viedokļu dažādību un tēmas daudzpusīgumu, uz īsu diskusiju tiks aicināts kāds jelgavnieks, jomas eksperts, kas tēmu redz un ar to saskaras ikdienā caur citu prizmu. Tāpat būs arī muzikāli pārsteigumi no Jelgavas mūziķiem.

 

“KULTŪRtāle” būs aptuveni 40-60 minūšu gari podkāsta tipa raidījumi video un audio formātā ar mērķi nostiprināt, pilnveidot un attīstīt mūsu apkārtējās sabiedrības kultūras domas veidošanu un radīšanu. Raidījumiem tiešraidē varēs pieslēgties pašvaldības iestādes “Kultūra” “Facebook” lapā un pēc raidījuma beigām būs pieejams arī ieraksts.

 

 

Raidījuma ieraksts veikts atbilstoši Kultūras ministrijas izstrādātajām vadlīnijām tiešraižu un TV studijas darbības nodrošināšanai Covid-19 ierobežojumu laikā.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”